Publicat 13 Sep 2017 | Reactualizat 20 Sep 2017 | Expiră 13 Oct 2017

Agent Vanzari Zona Mures – Companie Servicii Transport

1 post

Candidatul ideal

Abilitati de comunicare si relationare cu clientii
Abilitati de organizare si planificare a zonei deservite
Capacitate rapida de decizie
Autonomie si automotivare
Persoana activa si dinamica

Descrierea jobului

Sa asigure prezentarea, promovarea şi vânzarea serviciilor în conformitate cu standardele şi politicile comerciale ale societatii.
Gestioneaza si dezvolta portofoliul de clienti din zona deservita
Prezinta serviciile firmei, incheie contracte si urmareste derularea acestora
Stabileste obiective pentru activitatea proprie
Intocmeste analize si rapoarte conform cerintelor organizatiei
Colaboreaza cu personalul operativ din zona si din sediul central pentru buna deservire a clientilor
Realizare si depasire target
Cresterea bazei de clienti
Cresterea volumului de activitate pe client

WORLD MEDIATRANS cu sediul central in Timișoara este o companie care activeaza pe piata de transport din România de peste 20 de ani.
La început a lucrat ca agent de marfă al Austrian Airlines, fiind primul expeditor de transport aerian din afara Bucurestiului. In acelasi timp a început colaborarea cu UPS,� oferind� servicii de curierat� � prin reteaua lor operativa,internaționala . După doi ani compania a initiat primul transport rutier ca expediere de mărfuri și de asemenea, cu propria lor flotă. Apoi a urmat dezvoltarea serviciilor speciale (auto rapid, marfa charter, la bord curier), Servicii de seafreight, logistica, curierat intern și serviciile vamale.
În 2012, o parte din acțiunile societății au fost preluate de DB Group Spa din Italia, iar acest nou parteneriat a adus noi oportunități prin accesul la rețea internațională de birouri DB Group din întreaga lume.
Portofoliul companiei include companii importante din diferite industrii, auto, electronice, mobilă și nu
numai.
Pentru viitor compania vrea să își consolideze poziția pe piață pentru serviciile existente și dezvoltarea de noi servicii pe o structură bazată pe calitatea serviciilor și profesionalismul oamenilor săi.

Agent Vanzari Zona Mures – Companie Servicii Transport  -  SC WORLD MEDIATRANS SRL