Gratis

Agent Vanzari | Satu Mare

Marathon Distribution Group

Candidatul Ideal

- Persoana proactiva, dinamica, orientata spre rezultate;
- Abilitati dе comunicare, relationare, prezentare si negociere;
- Abilitati dе identificare rapida a potentialului clientilor si dezvoltarea colaborarii;
- Spirit comercial dezvoltat;
- Orientare catre client;
- Abilitati de organizare;
- Experienta in vanzari (preferabil in FMCG) constituie avantaj;
- Cunoasterea limbii engleze si MS Office prezinta un avantaj;
- Permis conducere cat B;

Descrierea jobului

- Este responsabil de indeplinirea planului de vanzare stabilit de conducerea companiei.
- Construieşte şi menţine relaţiile cu clienţii deja existenţi.
- Prospectarea si dezvoltarea zonei, prin atragerea de clienti noi.
- Identifica oportunitati pentru cresterea comenzilor pe categorii de produse si solutii pentru dezvoltarea afacerilor clienților săi.
- Dezvolta permanent baza de clienti prin identificarea constanta de noi clienti cu potential.
- Este dedicat, are initiativa si este condus de dorinta de performanta.
- Incaseaza contravaloarea comenzilor emise (cash sau instrument de plata).
- Monitorizeaza activitatea concurentei din zona alocata.
- Intocmeste rapoartele solicitate de superiorul ierarhic.

BENEFICII:
salariu fix + comision; masina, telefon;

Marathon Distribution Group activeaza pe piata distributiei de produse alimentare din 1991. Distribuim prin cele 16 puncte de lucru proprii si distribuitorii locali produse profesionale pentru patiserii, gelaterii, cofetarii si brutarii, masline si ulei de masline, pasta de tomate si derivate din rosii, compot, gem, sosuri si dressing-uri, conserve din legume si fructe, legume si fructe congelate, peste congelat. Suntem distribuitori ai marcii Olympia. Colaboram cu toate retelele IKA prezente in Romania. Pentru mai multe informatii despre Marathon Distribution Group, va rugam vizitati site-ul companiei - www.marathon.com.ro

Publicat 29 Febr. 2024 Reactualizat 29 Febr. 2024 Expiră 30 Mart. 2024