Gratis

Agent vanzari roviniete

SCALA ASSISTANCE SRL
2 poziții

Candidatul Ideal

  • Tip de job: Part-time
  • Locatie: Remote

Cerinte:
  • Experiente anterioară in vanzari sau domenii conexe (experienta in vanzarile B2B reprezinta un avantaj)
  • Abilitati excelente de comunicare si negociere
  • Capacitatea de a lucra independent si in echipa
  • Abilitati bune de intelegere si utilizarea a programelor de calculator

Descrierea jobului

Responsabilitati:
  • Promovarea si vanzarea serviciilor companiei catre clienti potentiali si existenti
  • Identificarea si contactarea activa a clientilor noi
  • Gestionarea relatiilor cu clientii din portofoliu pentru a asigura satisfactia si fidelitatea acestora
  • Gestionearea intregului ciclu de vanzare si derulare al contractelor
  • Oferirea de consultanta si suport clientilor pentru a alege solutii conforme nevoilor specifice
  • Ofera clientilor trainingul si suportul necesar utilizarii instrumentelor software puse la dispozitie
  • Intocmeste toate rapoartele solicitate la termenele si cu frecventa ceruta de companie.
Oferta:
  • Comision si bonus trimestrial corelat cu performanta inregistrata
  • Program flexibil
  • Activitate remote
  • Colaborare prin SRL/PFA

SCALA ASSISTANCE a intrat pe piata de profil in anul 2007, aducand - in premiera - in Romania conceptul de vanzare online a rovinietelor, si ulterior si-a diversificat gama de servicii prin facilitarea achizitiilor pentru noi vignete, polite RCA si taxe de pod.
Compania beneficiaza de o prezenta multinationala si investeste continuu in dezvoltarea retelei sale de vanzari, retail si corporate si se preocupa de diversificarea gamei de servicii in acord cu nevoile consumatorilor sai. Suntem cel mai mare distribuitor de roviniete din Romania cu o cota de piata de 20%.
Vanzarea rovinietelor se realizeaza prin urmatoarele canale de vanzari: servicile furnizate de
website-ul roviniete.ro ; divizia proprie de vanzari corporate si retail; o gama larga de parteneriate strategice.
Compania este in continua expansiune motiv pentru care Scala Assistance este in cautarea unor colaboratori, ce detin SRL sau PFA, pentru vanzarea de roviniete.

Publicat 8 Apr. 2024 Reactualizat 23 Apr. 2024 Expiră 8 Mai 2024