Gratis

Agent vanzari executie instalatii - remuneratie motivanta

PROCONSTRUCTO GROUP
5 poziții

Candidatul Ideal

SCOPUL POZITIEI
Agentul de vanzari are ca scop principal creșterea vânzărilor, precum și dezvoltarea și menținerea relațiilor cu clienții pentru a atinge obiectivele de vânzări ale companiei.

In prezent, departamentul de vanzari este format din 1 manager marketing si vanzari, 2 operatori call center, 2 agenti de vanzari si 2 operatori back office.

COMPETENTE
-orientare către rezultate și capacitatea de a atinge și depăși obiectivele de vânzări
-seriozitate si implicare, bune abilitati dе comunicare/ vanzare/ negociere
-cunostinte minime dе operare PC – Microsoft Office, web etc
-autorizatii ANRE / ISCIR sau alte autorizatii - constituie avantaj
-educație: studii medii sau superioare în domeniul tehnic sau al vânzărilor
-experiență: experiență anterioară în vânzări, in domeniul instalațiilor de gaze naturale
-abilități de comunicare: abilități excelente de comunicare verbală și în scris
-abilități de negociere: abilități bune de negociere și persuasiune
-cunoștințe tehnice: cunoștințe solide despre instalațiile de gaze naturale, termice, sanitare, electrice și echipamentele aferente
-abilități de gestionare a timpului: abilități eficiente de gestionare a timpului pentru a gestiona oportunitățile de vânzare
-abilități de conducere auto și permis de conducere valabil

Descrierea jobului

RESPONSABILITATI
-prospectare și identificare: identificarea potențialilor clienți și a oportunităților de vânzare în domeniul instalațiilor de gaze naturale
-prezentare și vânzare: prezentarea și promovarea produselor și soluțiilor de instalații de gaze naturale clienților, adaptându-le nevoilor și cerințelor acestora
-negociere: negocierea prețurilor, termenelor și condițiilor de vânzare pentru a ajunge la acorduri avantajoase pentru ambele părți
-intocmirea ofertelor: pregătirea ofertelor personalizate pentru clienți, inclusiv specificații tehnice și detalii legate de costuri
-relații cu clienții: menținerea relațiilor cu clienții existenți și dezvoltarea de noi relații pentru a asigura fidelizarea clienților și creșterea vânzărilor
-cunoștințe tehnice: păstrarea unui nivel înalt de cunoștințe tehnice în domeniul instalațiilor de gaze naturale pentru a oferi asistență și consultanță clienților
-raportare: intocmirea rapoartelor periodice privind activitatea de vânzări și evoluția pieței, raportând către managerul de vânzări

BENEFICII:
-salariu competitiv: 3500 lei net + comision din vanzari
-prime Paste/ Craciun
-conditii legale si avantajoase de munca
-job stabil intr-o echipa dinamica si profesionista
-mediu de lucru placut, suport in desfasurarea activitatii
-suport in dezvoltarea abilitatilor profesionale
-acces la biblioteca si buget nelimitat pentru carti
-apa si cafea la dispozitie
-telefon, laptop si masina de serviciu
-program de lucru luni-vineri, 8.30-17.30 / 9.00-18.00
-punct de lucru: Orzari 62, Sector 2 (zona Piata Muncii)

Descrierea companiei

Cine suntem?
PROCONSTRUCTO GROUP este un grup de companii cu capital integral romanesc. In prezent, echipa este formata din peste 25 de angajati (ingineri proiectanti, instalatori tehnico-sanitari si de gaze, sudori, tehnicieni centrale/ cazane termice, agenti de vanzari, consilieri clienti, operatori telefon, personal administrativ), cu vasta experienta in domeniul instalatiilor de gaze naturale, termice, sanitare si electrice.

De ce sa lucrati cu noi?
Ne numaram printre cei mai importanti jucatori in piata locala a serviciilor din domeniul instalatiilor si ne-am propus sa pastram eticheta si reputatia excelenta prin:
-calitatea si promptitudinea serviciilor;
-profesionalismul si serviabilitatea personalului;
-dotarea cu scule si echipamente de performanta;
-politica de preturi in concordanta cu piata actuala si serviciile oferite.

De asemenea, imbunatatirea continua a serviciilor reprezinta un proces permanent in cadrul companiei, astfel am reusit:
-certificarea ISO 9001:2015 – sistem de management al calitatii, ISO 14001:2015 – sistem de management de mediu, ISO 45001:2018 – sistem de management al sanatatii si securitatii ocupationale;
-obtinerea an de an, a certificatului C.C.O.C. „Firma de incredere”, ca urmare a reputatiei excelente si atitudinii corecte in raport cu colaboratorii nostri (2016-prezent);
-acreditarea ca Operator prelucrare date cu caracter privat (GDPR).

Cu ce ne ocupam?
Acoperind toate tipurile de beneficiari (persoane fizice, asociatii de propritari, societati comerciale, ONG, biserici, institutii de stat), dar si sectoare de activitate: rezidential (apartamente/ case), industrial (depozite, centre comerciale, birouri) si alte institutii (publice, de cult etc), suntem autorizati sa efectuam urmatoarele tipuri de operatiuni:

1. Instalatii gaze naturale - suntem autorizati A.N.R.E. (Autoritatea Nationala de Reglementare in Domeniul Energiei) si ne adresam atat celor cu contor individual, cat si celor cu instalatii comune de gaz. Printre lucrarile specifice se numara:
-consiliere in alegerea solutiei tehnice optime;
-separari, modificari, suplimentari, renominalizari, puneri in functiune, receptii;
-executie orice tip de instalatii (subterana sau supraterana);
-verificari tehnice periodice (obligatorii, la intervale de maximum 2 ani);
-revizii tehnice periodice (obligatorii, la intervale de maximum 10 ani si dupa orice intrerupere a utilizarii instalatiei pentru o perioada de timp mai mare de 6 luni si dupa orice accident tehnic care poate afecta instalatia);
-suport in obtinerea (de la Operatorul/ Furnizorul de gaze zonal) avizelor si aprobarilor necesare pentru executia/ modificarea/ punerea in functiune a instalatiilor si a bransamentelor de gaze naturale;
-intocmirea/ reconstituirea proiectului tehnic si avizarea MLPAT;
-montaj masini de gatit/ plite incorporabile;
-interventii rapide pentru defectiuni spontane/ accidente;
-intretinere si mentenanta permanenta.

2. Instalatii termice - suntem autorizati I.S.C.I.R. (Inspectia de Stat pentru Controlul Cazanelor, Recipientelor sub Presiune si Instalatiilor de Ridicat) pentru a efectua urmatoarele tipuri de operatiuni:
-proiectare si executie instalatii termice (cupru, polipropilena, pex), incalzire clasica (prin
calorifere), incalzire prin pardoseala si ventilo-convectoare;
-instalare, montare, reparare, intretinere, verificari tehnice periodice (VTP ISCIR) pentru
centrale murale, cazane de pardoseala si arzatoare cu puteri de pana la 9000 kw, automatizari si instalatii de ardere;
-revizii tehnice si spalari chimice pentru centrale murale, cazane de pardoseala
-supraveghere instalatii/ recipiente/ echipamente sub presiune(operator RSVTI);
-verificare, reparare si reglare supape de siguranta;
-interventii rapide pentru remediere defectiuni spontane/ accidente;

3. Instalatii electrice - suntem autorizati A.N.R.E. (Autoritatea Nationala de Reglementare in Domeniul Energiei) pentru a efectua urmatoarele tipuri de operatiuni:
-incercari de echipamente si instalatii de joasa tensiune (verificari PRAM) pentru prize electrice, panouri de siguranta/ tablouri electrice, prize de pamant/ impamantare, paratrasnet;
-termografiere panouri de siguranta/ tablouri electrice.

4. Servicii de verificare/ curatare cosuri/ canale de fum/ canale de evacuare – suntem autorizati de catre Ministerul Muncii si Justitiei Sociale si de catre Ministerul Educatiei Nationale pentru:
-cosuri de fum, hote bucatarie, canale evacuare cuptoare pizza, seminee, sobe teracota, centrale termice pe combustiil solid/ lichid si instalatii de ventilatie/ aerisire

De asemenea, detinem si un magazin fizic la sediul nostru, dar si online pe site-ul nostru, unde comercializam echipamente si materiale pentru instalatiile de gaz si centralale termice.

Portofoliu si colaborari:
-am deservit pana in prezent un numar impresionant de clienti (peste 38.000) din Bucuresti/ Ilfov si alte orase din Romania, persoane fizice, asociatii de proprietari, societati comerciale si institutii de stat. Printre cei mai mari clienti se numara: STB, CS DINAMO BUCURESTI, UTI GRUP, MUNICIPIUL PLOIESTI, MUNICIPIUL SLATINA, CONTEAM, ALIZ INSTAL, ALIZ INVESTMENT, INCD, DGASPC SECTOR 2, DGASPC SECTOR 3, INCI PARHON, DGA, CFR CALATORI, DRISTOR KEBAB, ROMFRIG COMPANY, LA FANTANA, IML TRADE INTERNATIONAL, ACVILA VENTYLATION SYSTEMS, ELECTRONICA SA, ORASUL SLANIC MOLDOVA, IPJ BUZAU, ROMSILVA, PRIMARIA SECTORULUI 1, PURATOS PROD, DGL, RESTAURANT IL CALCIO, INRMFB, CLUB SPORTIV OLIMPIA, spitale, unitati militare, licee, colegii, scoli, gradinite, biserici etc

-colaboram cu cei mai importanti furnizori din domeniu: TESTO, AFRISO, HOMPLEX, PROENERG, TRITON, PACEGO, CALOR SERV, SAMGAS, METROCERT UNITEMP,
MARICON, BLACK SEA SUPPLIERS, ADECRIS, ELTECHIM, FAN COURIER, SIM SERVICE, IVP INSTALATII, ROMSTAL, UNICONT/ AVECONT, DISTRIGAZ SUD
RETELE, SMART DIESEL, SMART BILL, VIOCAR AUTO SERVICE, ROTHERM CONSTRUCT, MTX, REAL INSTAL, CRYOGENICA, EXPERT GAZ CONSTRUCT etc

Ce urmeaza sa facem?
Suntem in curs de autorizare pentru urmatoarele activitati:
-proiectarea si executia sistemelor de distributie a gazelor naturale (A.N.R.E.)
-montarea mijloacelor de masurare (B.R.M.L.)
-servicii integrate de mentenanta si administrare imobile
-servicii de curatare/ igienizare a aparatelor de climatizare
-certificare CCOC "Firma de incredere" anii 2016-prezent

Publicat 7 Mai 2024 Reactualizat 21 Mai 2024 Expiră 6 Iun. 2024