Gratis

Agent vanzari B2B (lanturi de magazine bricolaj)

FISCHER FIXINGS ROMANIA SRL

Candidatul Ideal

Agent vanzari / Reprezentant vanzari fischer România, cu sediul central in Cluj-Napoca și punct dе lucru în București, este subsidiară a grupului FISCHERWERKE Germania, lider mondial în piața sistemelor dе fixare profesionale.

Căutăm un nou coleg care să reprezinte brandul nostru la nivel național!
  • Cunoaște bine piața din domeniul materialelor dе construcții/instalații;
  • Are experiență dе minim 3 ani în domeniul menționat mai sus;
  • Deține abilități dе comunicare și negociere;
  • Este proactiv, inovativ și independent;
  • Are capacitatea dе a-și crea credibilitate și respect în relația cu clienții;
  • Înțelege și rezonează cu politica unui brand global axat pe calitate;
  • Este membru dе nădejde al echipei dе vânzări;
  • Are cunoștințe bune dе operare PC;
  • Permis dе conducere categoria B.

Descrierea jobului

  • Promovează produsele și serviciilе companiеi;
  • Este responsabil cu informarеa constantă a clienților în ceea ce privește: ofertele periodice, produsele noi, serviciile, etc;
  • Analizează nevoile pieței și identifică noi potențiali clienți;
  • Se ocupă de cererile, întrebările și problemele întâmpinate de către clienți;
  • Vizitează clienții în mod regulat în locațiile lor;
  • Responsabilitatea principală îi va fi realizarea nivelului prognozat de vânzări;
Oferim în schimb:
  • Salariu fix + bonus variabil din vânzări în funcție de realizări;
  • Autoturism de serviciu marca VW
  • Smartphone de serviciu;
  • Traininguri specifice susținute la nivel înalt de specialiștii din Germania;
  • Oportunitatea de a fi parte din echipa liderului mondial din această piață;
  • Posibilitatea de dezvoltare personală și profesională;

Descrierea companiei

Despre fischer

Politica noastră este axată pe calitate impecabilă, pentru că focusul nostru este de a fi în continuare parteneri de încredere pentru clienții noștri. Echipa de consilieri de vânzari este profesionistă, formată din 20 de persoane tinere și responsabile cu o vechime medie în companie de 4 ani, asigurând o acoperire a întregii țări.

Portofoliul nostru depășește 1200 de clienți: magazine de desfacere, firme de construcții și lanțuri de magazine de bricolaj: Dedeman, Ambient, Brico Depot, Mr. Bricolage, Arabesque, Hornbach, Leroy Merlin.

Pentru a oferi servicii profesionale de înaltă calitate, angajații nostri urmează periodic cursuri de perfecționare la Academia Fischer în Germania. Munca în echipă, responsabilitatea, corectitudinea și profesionalismul sunt valori cheie ale firmei noastre.

An de an profitul obținut s-a reinvestit în infrastructura și logistica necesare unei activități de distribuție de calitate superioară.

Publicat 28 Febr. 2024 Reactualizat 27 Mart. 2024 Expiră 29 Mart. 2024