Agent Vanzari B2B - Brasov

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere

Candidatul Ideal

  • Experienta profesionala si competente necesare
  • Minim studii medii
  • Utilizare computer pachet Office, Excel
  • Cunoasterea limbii engleze la un nivel mediu-avansat reprezinta un avantaj
  • Minimum 2 ani experienta in vanzari directe, experienta relevanta in zona B2B
  • Permis de conducere auto, categoria B
  • Proactivitate si orientare catre solutii
  • Este de preferat ca aplicantul sa inteleaga mediul de afaceri si zona in care isi va desfasura activitatea
  • Sunt necesare abilitati de comunicare, vanzare si negociere
  • Aplicantul trebuie sa fie capabil sa lucreze in echipa si sa colaboreze cu alte echipe din interiorul grupului
  • Orientare către evoluție și dezvoltare personală/profesională

Descrierea jobului

Misiunea si rolul tau in echipa Aerotravel
  • Crearea, mentinerea si dezvoltarea relatiei cu clienti persoane juridice, relatia va fi bazata pe incredere si parteneriat
  • Misiunea este de a creste cota de piata si vanzarile brute/nete ale clientilor persoane juridice ale Grupului Aerotravel din Brasov si inprejurimi.

Activitatile in care te vei implica
  • Vei urmari clientul in toate etapele, prospectare, contactare, vanzare, account management
  • Te vei concentra pe atingerea obiectivelor de vanzari exprimate in vanzari brute si nete dar si pe numarul de clienti. Ratele de conversie reprezinta deasemenea o prioritate pentru noi
  • Vei raporta activitatile desfasurate in platforma CRM, urmarind atingerea KPI-urilor
  • Prezentarile pe care le vei sustine in timpul intalnirilor vor urmari excelenta, este foarte important sa avem o cumunicare clara si profesionista cu toti partenerii
  • Asteptam ca un consultant sa detina cele mai noi informatii legate de industrie, tehnologie, piata, zona in care isi desfasoara activitatea, abia atunci va putea oferi un serviciu la cel mai inalt nivel
Ce oferim
  • Pachet salarial motivant compus din salariu fix+ venituri variabile (comision vanzari)
  • Masina de serviciu
  • Pachet de reduceri pentru vacante
  • Training conform nivelului de instruire
  • Laptop, telefon
  • Colectiv tanar, prietenos si foarte dinamic
  • Asigurare sanatate

Industrie

  • Activitati ale agentiilor turistice & Organizare evenimente

Nivel cariera

  • Nivel mediu- Senior

Tipul de angajare

  • Program intreg 09.00-17.30

Departament

  • Vanzari & Dezvoltare
Zona
  • Brasov si imprejurimi

Cu o activitate de peste 20 de ani pe piata locala si aproximativ 100 000 de pasageri deserviti anual, Grupul Aerotravel este unul dintre cele mai importante companii de travel management din Romania.

Din Grupul Aerotravel fac parte companiile Aerotravel, Aerovacante si Cruise Hub, fiind prezent prin agentii proprii in Bucuresti, Brasov, Sibiu, Cluj-Napoca, Timisoara, Oradea.

Incepand din anul 2000, Aerotravel este membru Lufthansa City Center iar din 2018 membru Travel Leaders. Prin aceste parteneriate globale, Aerotravel si-a extins capabilitatile, putand livra un pachet complet de servicii la cel mai inalt nivel global.

www.aerotravel.ro

Publicat 31 ian. 2022 Reactualizat 28 feb. 2022 Expiră 2 mar. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos