Publicat 23 Oct 2007 | Expiră 23 Oct 2007

Agent Vanzari Asigurari de Viata

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- abilităţi bune de comunicare
- abilităţi bune de negociere
- capacitate de integrare într-un colectiv
- flexibilitate
- tenacitate
- dinamism
- seriozitate
- ambiţie

Descrierea jobului

- prospectarea pieţei ţintă şi identificarea de noi clienţi
- identificarea necesităţilor financiare ale potenţialilor clienţi
- crearea şi dezvoltarea portofoliului propriu de clienţi
- promovarea produselor şi serviciilor companiei
- negocierea şi încheierea contractelor
- servicii post-vânzare pentru portofoliul propriu de clienţi

Beneficii:
-mediu profesionist de lucru intr-un grup financiar interantional
-programe de formare basic/advanced cu traineri romani si straini
-posibilitati de promovare si plan de cariera
-program personalizat de lucru
-pachete de compensare stimulative

Grupul financiar internaţional Grawe a decis în anul 2000 intrarea pe piaţa românească a asigurărilor de viaţă prin înfiinţarea societăţii Grawe România Asigurare SA, al cărei acţionar majoritar este, deţinând 99,98% din capitalul social. In prezent, Grawe România a diversificat paleta de produse, adăugând asigurărilor de viaţă, asigurări de sănătate şi de accident.

An de an, evoluţia constantă a companiei Grawe România a reprezentat o confirmare a deciziei iniţiale, strategia bazată pe siguranţă şi eficienţă clasându-ne la sfârşitul anului 2006 pe locul 5 în top-ul asigurărilor de viaţă, cu o cotă de piaţă de 5,68%. In anul 2006 Grawe România a realizat cea mai spectaculoasă evoluţie din piaţa asigurărilor de viaţă, urcând patru poziţii în clasament, cu subscrieri a căror valoare a depăşit 18,3 mil. EUR, în creştere cu 88% faţă de rezultatele anului 2005. Evoluţia reală în lei a depăşit 83%.

Expirat
Agent Vanzari Asigurari de Viata  -  Grawe Romania Asigurare S.A.