Gratis

Agent Turism

OLTEXTUR SRL

Candidatul Ideal

Acest job ar fi potrivit pentru tine daca:
- esti comunicativ si empatic;
- iti place sa interactionezi cu oamenii si esti orientat catre client;
- iti doresti sa iti imbunatesti constant abilitatile si sa devii un profesionist desavarsit in acest domeniu;
- ai abilitati de vanzare, esti rabdator si iti place sa descoperi nevoile si dorintele clientilor si sa le faci recomandari in functie de acestea;
- esti bine organizat;
- cunosti limba engleza cel putin la nivel mediu;
- ai experienta in utilizarea sistemelor de rezervari si cunosti principalele destinatii turistice de vacanta (Bulgaria, Grecia, Turcia, Egipt);
- iti place sa calatoresti si sa descoperi locuri noi.

Descrierea jobului

Jobul de consultant de turism din cadrul agentiei noastre presupune prelucrarea cererilor de oferta venite din partea clientilor si urmatoarele responsabilitati:
  • Vanzarea pachetelor turistice catre clienti individuali, trimitere informari de plecare / conditii de calatorie, oferirea de asistenta in cazul urgentelor, solicitare feedback dupa intoarcerea din vacanta;
  • Gestionarea rezervarilor (emitere documente specifice - factura, contract etc);
  • Urmarirea incasarilor si platilor pentru rezervarile efectuate;
  • Intretinerea website-ului prin actualizarea informatiilor despre destinatii/hoteluri (in extrasezon)
Beneficii:
  • Abonament medical, retea privata de sanatate;
  • 1-2 infotrip-uri pe an;
  • Vacante personale la tarife preferentiale;
  • Bonus din vanzari;
  • Program de lucru doar de luni pana vineri (10:00-18:00), nu se lucreaza in week-end si nici de sarbatori legale;
  • Locatie ultracentrala intr-o cladire moderna de birouri;
  • Salariu la nivelul pietei. Se va stabili in urma interviului, in functie de experienta si cunostintele tale.

Agentia de turism Oltextur a fost infiintata in 1992 si are 2 puncte de lucru, in Bucuresti si in Slatina.

Suntem specializati in vacante leisure B2C, in special in destinatii precum Romania, Bulgaria, Grecia, Turcia, Spania, Egipt, dar cream si pachete personalizate pentru destinatii exotice.

Suntem orientati catre promovarea online a serviciilor oferite, iar consultanta este punctul nostru forte. Avem un portofoliu extins de clienti fideli, pe care ni-l imbogatim an de an cu ajutorul recomandarilor si a clientilor noi atrasi.
Pe piata locala din Slatina suntem cea mai veche agentie de turism si am reusit sa pastram o reputatie foarte buna de-a lungul a 30 de ani de activitate.

Daca iti place sa descoperi nevoile clientilor si sa le faci recomandari potrivite pentru ceea ce cauta, bazandu-te pe experienta si profesionalismul tau, atunci agentia noastra este mediul de lucru ideal pentru tine! Te asteptam in echipa cu drag!

Publicat 26 Mart. 2024 Reactualizat 23 Apr. 2024 Expiră 25 Apr. 2024