Agent turism

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Studii superioare -specializarea turism reprezinta un avantaj
  • Experienta intr-o agentie de turism reprezinta un avantaj
  • Limba engleza – nivel avansat
  • O alta limba de circulatie internationala reprezinta un avantaj
  • Cunostinte generale de turism, destinatii/ produse
  • O atitudine proactiva, deschisa, empatica, dornica de dezvoltarea personala
  • Dorinta de a lucra in echipa
  • Abilitati de vanzare in vederea atragerii de noi clienti
  • Ablitati de comunicare si planificare

Descrierea jobului

• Prezentarea programelor turistice organizate, în funcţie de destinaţia solicitată si de particularitatile/ preferintele clientilor
• Promovarea destinaţiior turistice noi şi propunerea de variante turistice posibile pe baza consultării ofertelor
• Întocmirea şi înregistrarea documentelor conform procedurilor agenţiei
• Utilizarea sistemelor proprii de rezervari ale agentiei si a altor sisteme de rezervare
• Pastrarea evidentei vanzarilor structurate pe destinatii si natura serviciilor oferite
• Crearea, mentinerea si dezvoltarea relatiei cu agentiile colaboratoare si firmele deja existente
• Atragerea de noi clienti

Realizarea programelor turistice (pachete charter, programe de grup, circuite turistice, turism individual)
Operarea programelor turistice gestionate (rezervari, urmarirea derularii programelor, gestionarea charterelor)
Gestionarea relatiei comerciale cu furnizorii si negocierea conditiilor comerciale, analiza contracte
Propuneri pentru imbunatatirea ofertelor existente si idei pentru oferte noi
Crearea, mentinerea si dezvoltarea relatiei cu agentiile colaboratoare si firmele deja existente

Alfa Star Service este rezultatul unei experiențe de peste 25 de ani în domeniul transportului. Timp de două decenii si jumatate, am asigurat excelența în ceea ce privește serviciile de transport naționale și internaționale de mărfuri și persoane. În tot acest timp, ne-am confruntat cu cele mai diverse probleme tehnice la mașinile din flota noastră, probleme pe care experiența ne-a învățat cum să le abordăm și să le prevenim pentru a oferi clienților noștri un serviciu de transport de calitate, sigur și, nu în ultimul rând, confortabil.

Publicat 2 iul. 2021 Reactualizat 30 iul. 2021 Expiră 1 aug. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos