Gratis

Agent turism - Departament Rezervari

S.C. TRAVEL MATTERS S.R.L.
2 poziții

Candidatul Ideal

- Studii superioare
- Experienta de minim 3 ani in domeniu - conditie Obligatorie
- Abilitati de comunicare si negociere
- Cunostinte de limba engleza
- Cunostinte generale de geografie, turism, destinatii si produse turistice
- Amabilitate, organizare si determinare pozitiva in realizarea activitatilor zilnice
- Experienta de lucru in sistemele specifice industriei turistice este considerata un avantaj
- Salariu: de la 6.800 RON / Luna

Descrierea jobului

- Procesarea cererilor de rezervare din faza initiala si pana la incheierea serviciilor turistice de catre clienti
- Gestionarea comenzilor atribuite: confirmare disponibilitate, verificarea incasarilor, procesarea rezervarilor catre furnizori, verificare status rezervari in sistemele furnizorilor, rezolvarea situatiilor de infirmare prin propunerea de alternative clientilor, confirmare de rezervare finala catre client, trimiterea documentelor de calatorie, a informarilor de plecare, rezolvarea situatiilor de overbooking, raspunde clientilor la intrebarile adresate telefonic sau pe e-mail
- Semnarea contractelor cu turistii, procedurile contabile, precum si alte proceduri agreate si implementate in companie.

Beneficii:
- mediu de lucru tanar si profesionist, atmosfera prietenoasa, echipa ambitioasa
- pachet salarial motivant
- bonus din vanzari in functie de performanta

Travel Matters este unul dintre cei mai importanti jucatori pe piata turismului din Romania, avand experienta solida in furnizarea de servicii de calitate, certificate de feedback-urile excelente venite din partea clientilor nostri.

Suntem integral dedicati clientilor nostri, de aceea suntem conectati permanent cu piata turismului la nivel Mondial prin parteneriate acreditate cu cei mai importanti Touroperatori din lume (Dertour, Meier`s, ADAC, ITS, JAHN).

Viziunea noastră consta in oferirea celor mai bune opţiuni de Leisure si Corporate Travel de pe piata, asigurarea de condiţii optime de călătorie si fidelizarea clienţilor, iar portofoliul nostru dovedeşte cu prisosinta satisfacţia deplina a celor care ne-au ales.

Publicat 6 Mart. 2024 Reactualizat 3 Apr. 2024 Expiră 5 Apr. 2024