Gratis

Agent turism / Consultant

Travel Planner

Candidatul Ideal

Cautam agenti de turism cu abilitati dе comunicare, pozitivi, proactivi, creativi, dedicati activitatii pe care o desfasoara, carora le place lucrul bine facut. Suntem dedicati, ne place sa inovam, punem mare accent pe satisfactia clientului, dar mai ales pe integritate, seriozitate si respect reciproc.

De 15 ani am trimis in vacanta peste 350.000 de turisti si am primit peste 35.000 de impresii din care 97% pozitive. Ne place sa credem ca suntem printre cei mai buni pe destinatia Bulgaria si vrem sa aliniem la aceasta performanta si alte destinatii precum Grecia sau Turcia. Suntem in crestere si de aceea avem nevoie de colegi noi care sa participe la succesul nostru

Te rugam aplica la acest job DOAR DACA:
  • Ai experienta de minim 2-3 ani (agent de turism)
  • Ai experiență în relațiile cu clienții și a operatiunilor cu acestia. Esti flexibil si comunici usor atat cu clientii cat si cu colegii.
  • Esti obisnuit cu lucrul sub presiune si de a face fata cererilor multiple.
  • Esti disciplinat, planifici si respecti termene de livrare a sarcinilor
  • Absolvent de Universitate
  • Limba engleza la nivel mediu
Experiență anterioară în industria turismului sau într-un rol similar reprezintă un avantaj.
Abilități excelente de comunicare verbală și în scris în limba română și, de preferat, în limbi străine.

Atent la detalii și orientat către satisfacția clienților.
Abilități solide de rezolvare a problemelor și luare a deciziilor.
Esti flexibil si comunici usor atat cu clientii cat si cu colegii.
Ai studii superioare finalizate.

Descrierea jobului

Descrierea jobului, responsabilitati cheie
  • Vei procesa rezervari in sistemele proprii sau ale partenerilor. Vei tine legatura cu turistii si furnizorii si vei urmari buna desfasurare a intregului proces de rezervare.
  • Vei identifica nevoile clientilor si vei oferi consultanta despre destinatii de vacanta, despre hotelurile din oferta si conditiile de rezervare.
  • Vei acorda asistenta turistica in situatii de urgenta.
  • Tinem mult la principiile de customer care. Vei folosi un limbaj politicos si vei adopta un mindset bazat pe satisfactia clientilor (clientii nu sunt doar niste numere, sunt oameni cu diverse situatii care trebuie ajutati sa le rezolve).
  • Vei studia si vei cunoaste foarte bine oferta (despre destinatii si hotelurile din portofoliu) pentru a oferi consultanta de calitate clientilor.
  • Vei participa la actualizarea informatiilor despre destinatii si hotelurile din portofoliu.
  • Activitatea se desfasoara in mare parte online, asadar vei interactiona telеfonic, prin е-mаil, dar si in аgentiе cu turistii;

Suntem printre primele agentii de turism online din Romania si, de 15 ani, organizam eficient vacante la un pret convenabil.
Am inceput activitatea in vara anului 2008, in pragul crizei economice, si am avut un parcurs cel putin interesant.
De 15 ani am trimis in vacanta peste 250.000 de turisti si am primit peste 28.000 de impresii din care 97% pozitive. Ne place sa credem ca suntem printre cei mai buni pe destinatia Bulgaria si vrem sa aliniem la aceasta performanta si alte destinatii precum Grecia sau Turcia.

Publicat 22 Mart. 2024 Reactualizat 19 Apr. 2024 Expiră 21 Apr. 2024