Gratis

Agent turism call center

DIRECT BOOKING
2 poziții

Candidatul Ideal

- excelente abilitati de comunicare, integru, perseverent.
- studii superioare in turism sau experienta constitue un avantaj
- experienta in telesales sau vanzari constitue un avantaj
- cunostinte de baza de operare PC( word, excel, email, navigare pe internet)
- cunostinte de limba engleza
- sociabil, punctual
- seriozitate, amabilitate si deschidere spre clienti
- rezistenta la stres, deschidere spre program flexibil
- comunica eficient cu clientul si empatizeaza usor cu oricine

Descrierea jobului

- preluarea apelurilor telefonice si acordarea de suport clientilor
- trimiterea de oferte personalizate la solicitarea clientilor
- procesarea cererilor ︁︀​︂︃︃​︇︉​︆︄de rezervare din faza initiala si pana la consumarea serviciilor turistice de catre clienti
- gestionarea comenzilor atribuite incluzand toate procesele si situatiile prin care trece o rezervare: confirmare disponibilitate, verificarea incasarilor, procesarea rezervarilor catre furnizori, verificare status rezervari in sistemele furnizorilor, rezolvarea situatiilor de infirmare prin propunerea de alternative clientilor, confirmare de rezervare finala catre client, trimiterea documentelor de calatorie, a informarilor de plecare, rezolvarea situatiilor de overbooking, raspunde clientilor la solicitarile/intrebarile adresate telefonic sau pe email, gestionarea task-urilor generate de sistem privind comenzile in derulare atribuite.

Direct Booking este o agentiei de turism touroperatoare cu o experienta in domeniu de peste 13 ani. Echipa Direct Booking este una profesionista, dedicata si intotdeauna la dispozitia turistilor pentru a alege vacanta cea mai potrivita.

Oferim o gama completa de pachete turistice, atat cu transport charter avion si autocar, cat si pachete cu transport individual. Pe site-ul nostru, DirectBooking.ro, gasiti cele mai bune si diversificate oferte de cazare in destinatii montane sau de litoral, în țări precum Romania, Bulgaria, Grecia, Turcia, Egipt, Tunisia, Muntenegru, Spania, Austria, Franta, Italia, Portugalia, Croatia, Cipru si in destinatii exotice, printre care Tanzania, Thailanda, Maldive, Republica Dominicana.

Ne mandrim cu o echipa de profesionisti, cu o experienta vasta in domeniul turismului. O echipa dedicata si la dispozitia turistilor, pentru a oferi consultanta necesara in alegerea celui mai potrivit sejur.

Iubim vacanțele, iubim să fim Direct Booking. O agenție de turism în trend cu tehnologia, care îți oferă cea mai simplă și rapidă experiență online de rezervare a vacanței tale. De la apartamente, camere de hotel, pensiuni și pana la stațiuni de lux sau sejururi complete în destinații exotice, site-ul nostru www.directbooking.ro îți oferă toate posibilitățile unei vacanțe frumoase. Avem cea mai mare varietate de oferte online, pentru a-ți găsi și rezerva vacanța perfectă, la prețul potrivit. Alătură-te echipei de profesionisti Direct Booking.
Publicat 21 Mai 2024 Reactualizat 11 Iun. 2024 Expiră 20 Iun. 2024