Publicat 13 Apr 2005 | Reactualizat 04 May 2005 | Expiră 14 May 2005

AGENT TRANSPORTURI

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Studii superioare in domeniul economic, tehnic;
- Persoana trebuie sa aiba experienta in domeniul vanzarilor, sa fie un bun negociator, sa fie orientat catre client, sa fie un bun partener de echipa, sa aiba capacitatea de a invata lucruri noi intr-un timp cat mai scurt;
- Abilitati de analiza, orientare catre eficientizarea activitatii care face obiectul contractului de munca;
- Abilitati de comunicare si lucru in echipa;
- Fidel fata de organizatia in care isi desfasoara activitatea;
- Convingator, persuasiv, perseverent;
- Spirit de initiativa, autoperfectionare;
- Bun cunoscator al limbii engleze atat scris cat si vorbit - Capacitate de a face fata unor sarcini multiple in timp scurt;
- Orientare catre siguranta si preventie;
- Orientare catre nou si implementarea de noi solutii calitativ superioare;
- Experienta in utilizarea calculatorului (Office);
- Capacitate adaptare la programe operare noi
- Experienta in domeniul transport (minim 2 ani); - Cunoasterea pietei locale din domeniul transportului constituie un avantaj

Descrierea jobului

- Aplica in mod profesional politica de vanzari a societatii;
- Identifica potentialii clienti si cele mai bune locatii existente;
- Promoveaza serviciile oferite de societate, in scopul largirii portofoliului de clienti si mentine bune relatii cu acestia;
- Organizeaza eficient activitatea pe care o desfasoara in scopul atingerii obiectivelor de vanzari-incasari;
- Respectarea procedurilor interne legate de activitatea de vanzare-incasare;
- Dezvoltarea relatiei de parteneriat cu clientii cheie;
- Mentinerea permanenta a contactului cu clientii;
- Monitorizeaza si informeaza in permanenta asupra cerintelor si nevoilor clientilor;
- Rezolva toate reclamatiile clientilor in functie de natura acestora;
- Culege informatiile relevante in legatura cu pozitia pe piata a serviciilor pe care le vinde (preturi, activitatea concurentei e.t.c.);
- Lanseaza propuneri concrete de realizare a obiectivelor de vanzari;
- Comunica toate neregulile pe care le observa pe parcursul procesului de vanzare;
- Urmareste derularea contractelor cu clientii, respectarea termenelor de plata, actualizarea contractelor, si achizitia de noi clienti;
- Monitorizeaza activitatea concurentei;
- Culege de la clienti informatii referitoare la cerintele si necesitatile acestora, dupa care le transmite conducerii superioare precum si departamentelor cu care colaboreaza;
- Tine evidenta serviciilor vandute si promoveaza o imagine buna a societatii in vederea atingerii unor performante superioare;
- Transmite clientilor extrasele de cont (reminder) emise de catre departamentul financiar-contabil;
- Completeaza periodic fisele de la clienti si este direct raspunzator de corectitudinea datelor mentionate;
- Adopta o tinuta decenta si un comportament politicos atit in afara societatii cit si in cadrul locului de munca;
- Informatiile confidentiale pe care le detine au o deosebita importanta pentru societatea in care isi desfasoara activitatea si nu sunt destinate publicitatii, deci nu pot fi transmise, divulgate direct sau indirect in timpul exercitarii atributiilor ce ii revin.;
- Este obligat sa cunoasca si sa respecte prevederile Regulamentului Intern, ale Contractului Colectiv de Munca, ale Contractului Individual de Munca, precum si normele de protectia muncii si P.S.I.;
- Utilizeaza si mentine in bune conditii aparatura si echipamentul societatii;
- Participa la programele de trening organizate de societate si isi imbogateste in permanenta cunostintele de specialitate;

DIT este a societate mixta romano-olandeza, infiintata in 1992 avand la baza colaborarea cu firma Dijkman Transport B.V. din Olanda. Din 1999 cele doua firme fac parte din grupul de firme Wim Bosman.

Expirat
AGENT TRANSPORTURI  -  SC DIJKMAN ION TRANSPORT SRL