Publicat 02 Mai 2019 | Expiră 02 Iun 2019

Agent Transporturi Aeriene

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

-să aibă cunoştinţe de limbă engleză;
-sa fie absolvent de liceu cu diploma de bacalaureat ;
-să aibă cunoştinţe de operare PC şi cunoştinţe de utilizare a mijloacelor moderne de comunicare;
-să fie comunicativ, flexibil si responsabil;
-să aiba o ţinută şi un comportament ireproşabil;
-să fie capabil să lucreze în echipă;
-să se adapteze la un program inegal de munca;

Descrierea jobului

- înregistrează pasagerii şi/sau bagajele acestora : verifică rezervările pasagerilor şi documentele de călătorie, alocă locuri pasagerilor luând în considerare locurile pre-rezervate;
- se asigură că sunt respectate cerintele companiei aeriene privind greutatea şi dimensiunile bagajelor
- îndrumă pasagerii către poarta de îmbarcare alocată zborului respectiv
- identifică pasagerii ce necesită asistentă specială şi le acordă serviciile de care aceştia au nevoie
- imbarcă pasagerii: verifică cărţile de îmbarcare şi documentele necesare pentru zbor, acompaniază pasagerii care necesită pre-îmbarcare, verifică bagajele de mână şi le colectează pe acelea care nu se incadrează în limitele admise asigurându-se că aceste bagaje sunt transportate la cala de bagaje.

- posibilitati reale de promovare;
- training;
- pachet salarial motivant + bonuri de masa;

Descrierea companiei

Welcome to Aerokraft Consult

Aerokraft Consult, is an independent Ground Handling Agent, fully licensed to conduct passenger, ramp, cargo and catering handling services at International Airport Henri Coanda Bucharest Otopeni, International Airport Iasi, International Airport George Enescu Bacau and International Airport Avram Iancu Cluj.

We, at Aerokraft Consult pride ourselves in offering a highly customized level of service, which is entirely tailored around our individual customers’ requirements.

Aerokraft Consult is driven by an uncompromising commitment to safety, reliability, on-time performance and personalized customer service.

Aerokraft in Figures

391 talented employees
Serves over 30 million passengers each year
Handles over 15,000 flights a year
98.8% Station On-Time Performance (OTP) at International Airport Henri Coanda Bucharest-Otopeni

Expirat
Agent Transporturi Aeriene  -  AEROKRAFT CONSULT SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles