Agent transport

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Experiență de cel puțin un 1 an în logistica;
Studii medii, absolvent liceu sau scoala postliceala;
Abilitati de operare Ms Office – Word, Excel, baze de date;
Seriozitate, responsabilitate, atitudine pozitiva, spirit de echipa si abilitati foarte bune de comunicare.

Descrierea jobului

Responsabilități:
Planifica, organizeaza si controleaza activitatile specifice si fluxurile de marfa din nodul de transport;
Asigura respectarea regulilor de buna practica de distributie in activitatea de transport, depozitare si manipulare;
Asigura comunicarea cu echipa de Transport interna si Transportatorii subcontractati si monitorizeaza activitatea acestora;
Supravegheaza activitatile de incarcare/descarcare in/din mijloacele de transport, inspecteaza modul de aranjare a marfii in incinta, asigurarea conditiilor termice specifice;
Verifica daca fiecare transport se efectueaza numai in baza unor documente insotitoare valabile (borderou de livrare, factura fiscala, aviz de insotire marfa, proces verbal de predare – primire , dupa caz);
Se asigura ca soferii respecta procedurile de exploatare, intretinere si verificare a autovehiculelor;
Completeaza zilnic registrele de intrare si iesire al unitatilor care tranziteaza nodul de transport;
Raporteaza zilnic deviatiile constatate in urma proceselor de descarcare incarcare si analiza a documentelor de transport, starea marfurilor si conditiile de transport.
Administreaza activitatea si conditiile de functionare a nodului de transport.

Beneficii:
Pachet salarial competitiv corelat cu experienta si performanta;
Tichete de masa;
Decont transport;
Programe de formare profesionala.

Farmaciile DONA (Siepcofar) sunt printre cele mai apreciate din România, cu o tradiție de peste 20 de ani.

Dona. Logistica, parte a grupului DONA, asigură o distribuție farmaceutică echilibrată, la nivel național și este într-o continuă dezvoltare către alți parteneri.

Continuăm profesionalismul prin atragerea celor mai buni profesioniști.

Publicat 4 oct. 2021 Reactualizat 1 nov. 2021 Expiră 3 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos