Agent transport

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Experiență de cel puțin un 1 an în logistica;
Studii medii, absolvent liceu sau scoala postliceala;
Abilitati de operare Ms Office – Word, Excel, baze de date;
Seriozitate, responsabilitate, atitudine pozitiva, spirit de echipa si abilitati foarte bune de comunicare.

Descrierea jobului

Responsabilități:
Planifica, organizeaza si controleaza activitatile specifice si fluxurile de marfa din nodul de transport;
Asigura respectarea regulilor de buna practica de distributie in activitatea de transport, depozitare si manipulare;
Asigura comunicarea cu echipa de Transport interna si Transportatorii subcontractati si monitorizeaza activitatea acestora;
Supravegheaza activitatile de incarcare/descarcare in/din mijloacele de transport, inspecteaza modul de aranjare a marfii in incinta, asigurarea conditiilor termice specifice;
Verifica daca fiecare transport se efectueaza numai in baza unor documente insotitoare valabile (borderou de livrare, factura fiscala, aviz de insotire marfa, proces verbal de predare – primire , dupa caz);
Se asigura ca soferii respecta procedurile de exploatare, intretinere si verificare a autovehiculelor;
Completeaza zilnic registrele de intrare si iesire al unitatilor care tranziteaza nodul de transport;
Raporteaza zilnic deviatiile constatate in urma proceselor de descarcare incarcare si analiza a documentelor de transport, starea marfurilor si conditiile de transport.
Administreaza activitatea si conditiile de functionare a nodului de transport.

Beneficii:
Pachet salarial competitiv corelat cu experienta si performanta;
Tichete de masa;
Decont transport;
Programe de formare profesionala.

Farmaciile DONA (Siepcofar) sunt printre cele mai apreciate din România, cu o tradiție de peste 20 de ani.

Dona. Logistica, parte a grupului DONA, asigură o distribuție farmaceutică echilibrată, la nivel național și este într-o continuă dezvoltare către alți parteneri.

Continuăm profesionalismul prin atragerea celor mai buni profesioniști.

Publicat 27 sept. 2021 Reactualizat 25 oct. 2021 Expiră 27 oct. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos