Publicat 08 Mai 2008 | Reactualizat 06 Iun 2008 | Expiră 08 Iun 2008

Agent ticketing / turism

2 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- experienta si activitate practica de minim 1 an in cadrul unei agentii de turism;
- experienta in rezervarea si emiterea de bilete de avion in sistemul Amadeus;
- cunoasterea sistemelor de rezervari de servicii turistice (Dertour, TUI etc.) reprezinta un plus;
- cunostinte bune de geografie;
- cunostinte generale de turism, destinatii/produse;
- cunostinte bune de operare PC (Windows, MS Office);
- limba engleza - nivel avansat (cunoasterea si a altor limbi straine constituie un avantaj);
- disponibilitate la program prelungit (ocazional);
- disponibilitate de a calatori;
- buna relationare si comunicare cu clientii si colegii;
- personalitate dinamica, rezistenta la stres, capacitate decizionala rapida si asumarea deciziilor luate, gandire pozitiva, amabilitate, bun simt si onestitate.

Descrierea jobului

Responsabilitati:
- preluarea solicitarilor de servicii turistice de la clienti (atat solicitarile turistilor prezenti in agentie, cat si solicitarile venite prin telefon/fax/e-mail/alte surse);
- efectuarea de rezervari si emiterea de bilete de avion in sistemul Amadeus;
- prezentarea si vanzarea produselor turistice interne/externe
- consilierea clientilor in alegerea serviciilor turistice externe pe baza cataloagelor de oferte externe;
- cunoasterea in detaliu a programelor turistice, a serviciilor de cazare si transport ce fac parte din oferta agentiei;
- intocmirea documentelor fiscale si urmarirea incasarilor si a platilor;
- intocmirea documentelor de calatorie si urmarirea desfasurarii actiunilor;
- mentinerea unei bune colaborari cu furnizorii de servicii si cu clientii agentiei;
- pastrarea confidentialitatii informatiilor.

Beneficii:
- mediu de lucru modern, conditii excelente;
- lucrul intr-o echipa tanara si prietenoasa;
- pachet salarial motivant in functie de performanta;
- posibilitati de promovare.

OMTravel este o agentie de turism tanara si dinamica, avand ca principale activitati consilierea in domeniul turismului si oferirea de servicii si produse turistice menite sa satisfaca cele mai variate gusturi in materie de turism.
Datorita promptitudinii si eficientei cu care raspundem solicitarilor, am devenit un partener de incredere pentru clientii si colaboratorii nostri, dand dovada de flexibilitate si solicitudine in relatiile cu acestia.
OMTravel are ca principala preocupare imbunatatirea constanta a calitatii serviciilor oferite si diversificarea acestora, in scopul satisfacerii depline a turistilor.
Agentia de turism OMTravel este specializata pe urmatoarele servicii turistice:
- rezervarea de bilete de avion pentru orice destinatie si pe orice companie aeriena, inclusiv companii low cost;
- rezervarea de locuri de cazare prin sisteme de rezervare on-line, cu acces direct la unitati de cazare din intreaga lume;
- rezervarea de produse si servicii turistice ale turoperatorilor germani: Dertour, Meier’s, ADAC;
- croaziere, excursii, sejururi interne si externe pentru turisti individuali si grupuri;
- servicii de odihna si tratament in statiunile balneare din tara si din strainatate (SPA);
- organizarea de intruniri, conferinte, teambuilding-uri, incentives.

Expirat
Agent ticketing / turism  -  O.M. Travel SRL