Gratis

Agent telesales parafarmaceutice

IQ FARMA EXPRESS SRL
2 poziții

Candidatul Ideal

Excelente abilitati de comunicare prin telefon: voce placuta, dictie, discurs clar si structurat, putere de convingere, ascultare activa.
Capacitatea de a comunica corect in scris in limba romana.
Constituie un avantaj experienta in Telesales sau in Vanzari.
Ambitie, dorinta de autodepasire, orientare catre rezultate.
Atitudine pozitiva si orientata catre gasirea de solutii.
Orientare catre client si capacitatea de a mentine o relatie de business pe termen lung.
Cunostinte de utilizare PC nivel mediu.

Descrierea jobului

Prezentarea si promovarea telefonica a produselor din oferta comerciala a companiei;
Identificarea necesitatilor clientilor, prin telefon;
Generarea de comenzi de ︁︀​︂︃︃​︁︂︇​︁︂︈marfa;
Administrarea portofoliului de clienti;
Realizarea nivelului de performanta conform criteriilor si planurilor de vanzari ale companiei;
Realizarea rapoartele solicitate de catre superiorul direct in legatura activitatea desfasurata;
Atingerea si depasirea targetului lunar agreat cu managerul direct;
Urmarirea derularii comenzilor si incasarilor; planificarea incasarilor.
Nu se fac deplasari la client, intreg procesul de vanzare fiind facut la distanta, prin telefon, e-mail, SICAP, WhatsApp si Internet.

IQ Farma Express SRL este importator si distributor de produse parafarmaceutice sub brand propriu marca GEOMED.
Clientii nostrii sunt lanturile de farmacii locale independente, spitale private si institutii de stat , depozite redistribuitori farma pentru care este important sa se poata baza pe un furnizor care isi tine promisiunile si ii acorda tot suportul pentru alegerea solutiilor.
Vanzarile noastre sunt de peste 2 milioane de euro pe an iar acesta este rezultatul direct al profesionalismului membrilor echipei si al calitatii produselor pe care le promovam.

Detalii pe: www.geomed.ro
Publicat 14 Mai 2024 Reactualizat 14 Mai 2024 Expiră 13 Iun. 2024