Publicat 05 Ian 2007 | Reactualizat 03 Feb 2007 | Expiră 05 Feb 2007

AGENT LIVRARI

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

CERINTE:
- minim studii medii finalizate;
- permis categoria B (minim 1 an vechime);
- disponibilitate la program prelungit;
- seriozitate.

Descrierea jobului

RESPONSABILITATI:
- asigura si raspunde de livrarea/colectarea de marfa conform procedurilor si regulilor stabilite;
- raspunde de preluarea marfii alocate de seful direct in vederea livrarii si a documentelor de insotire corespunzatoare(facturi, scrisori de transport, avize);
- verifica, la preluarea marfii, corespondenta coletelor existente cu cele inscrise in documentele de transport;
- pregateste traseul de parcurs, pe baza documentelor primite, cu respectarea regulilor interne la ordinea livrarilor;
- contacteaza, cu respectarea stricta a regulilor interne de relatii cu clientii, persoana de receptie de la firma client in vederea transferului de marfa;
- descarca marfa si face receptia acesteia cand are instructiuni in acest sens de la seful direct, verificand corespondenta fizica cu documentele de insotire;
- asigura si raspunde de confirmarea corecta si completa a documentelor de insotire si a scrisorilor de transport (semnatura, stampila, nume in clar, data si ora de livrare, datele personale ale agentului de livrare);
- asigura si raspunde de incasarea contravalorii marfii sau serviciului de transport, ridicare instrumente de plata conform instructiunilor inscrise pe SDT;
- raspunde si asigura colectarea de marfa de la client conform indicatiilor primite de la dispecerat(locatii, cantitati, incasari, dispozitii de livrare);
- asigura preluarea de marfa pe baza borderoului sau scrisorii de transport;
- asigura receptia marfii preluate de la client conform SDT cand are instructiuni in acest sens de la seful direct;
- asigura si raspunde de predarea predarea marfii la expeditie pe baza borderoului si a scrisorii de transport;
- la intoarcerea din cursa semnaleaza sefului direct problemele aparute in timpul livrarilor/preluarilor de marfa;
- răspunde în calitate de gestionar pe toată perioada cât încasează, transportă şi predă sumele de bani, CEC-urile sau biletele la ordin încasate de la clienţi. Predarea către caserie se va realiza obligatoriu în termen de 24 de ore de la încasare cu excepţia zilelor nelucrătoare şi a sărbătorilor legale când predarea banilor se face în prima zi lucrătoare;
- raspunde de utilizarea documentelor fiscale primit in gestiune numai in interesul firmei TCE, respectiv RTC.

BENEFICII:
- salariu net fix 600 RON/ luna;
- tichete de masa in valoare de 150 RON/ luna;
- comision din livrari;
- posibilitatea de promovare atat in cadrul TCE Logistica cat si in cadrul RTC Holding.

TCE Logistica s-a nascut din necesitatea Grupului RTC de a fi mereu aproape de clientii sai.
Crescand si dezvoltandu-se odata cu Grupul, TCE Logistica reprezinta puntea de legatura intre angajamentul luat de fiecare Expeditor in fata Clientului si indeplinirea sa.
TCE Logistica este singura firma din Romania care poate asigura livrarea zilnica a plicurilor si a marfurilor paletate, indiferent de cantitate sau destinatie , oferind costuri corecte si competitive pentru ambele extremitati ale modului de ambalare.

Candidatii mai pot trimite CV-ul si pe adresa de mail adrian.tone@hrconsultanta.ro, specificand postul pentru care aplica

Expirat
AGENT LIVRARI  -  TCE Logistica- membru RTC Holding