Agent Imobiliar /Consultant Imobiliar

Ranking Immobilien S.R.L. 5 poziții
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Îți dorești să te dezvolți profesional și ești dispus să depui munca necesară pentru a ajunge acolo unde îți dorești?
Știi că poți învăța și realiza mai multe, dar nu ai găsit mediul perfect în care să te dezvolți?
Te întrebi cât de departe poate ajunge nivelul tău profesional și financiar în echipa potrivită?
Vrei sa faci parte din echipa noastra? Asteptăm să te cunoaștem!

Activitatea unui consultant imobiliar presupune :
• Bune abilitati de comunicare si organizare;
• Prospectarea continua a pietei;
• Stabilirea intalnirilor cu proprietarii diverselor imobile sau cu potentiali clienti;
• Responsabilitatile principale constau in preluarea, listarea si promovarea imobilelor preluate in portofoliu;
• Prezenta business;
• Perseverent, punctual, dornic de succes.

Ce calitati trebuie sa ai ?
• seriozitate, perseverenta, punctualitate;
• responsabilitate, eficienta, origanizare;
• orientare catre rezultate, pozitivitate, abilitati de comunicare;
• tinuta si aspect office (business) profesional si ingrijit;
• cunostinte minime pc;
• permis de conducere categoria B.

Beneficiile unei colaborari cu echipa noastra sunt :
• Posibilitatea gestionarii propriei echipe;
• Mediu de lucru flexibil;
• Comisioane foarte atractive ( Aplica si ai sa te convingi );
• Suport tehnic, juridic si financiar;
• Training constant de specialitate;
• Asistenta permanenta pe toata durata tranzactiilor.

Descrierea jobului

Descrierea jobului:
• analizezi piața imobiliară, respectiv cererea și oferta existentă;
• asiguri consultanță imobiliară clienților (vânzători, cumpărători);
• identifici nevoile clienților și le prezinți cele mai potrivite oferte;
• promovezi proprietățile și serviciile oferite de companie;
• ajuți la optimizarea tranzacțiilor imobiliare.

Beneficile aduse:
• program flexibil;
• acces la cea mai bogată bază de date imobiliară;
• publicitate gratuită în cadrul celor mai importante site-uri imobiliare;
• echipa suport in cadrul agentiei gata sa gaseasca solutii la problemele tale;
• baza de date actualizată permanenent;
• asistență back-office, contabilă și juridică;
• câștiguri pe bază de comision în funcție de tranzacțiile realizate;
• baza de cursuri si training continua si platforme profesionale mereu la dispozitia ta.

Ce vei invata ?
• teamwork, colaborare intre colegi;
• baze de date proprietati;
• softuri proprietare cat si cele standard din industrie;
• cold calling, leads fallowing;
• negociere;
• contracte;
• optimizare anunturi;
• bune practici.

VENOVIA Imobiliare este o Agentie imobiliara din Sibiu, care activeaza cu succes pe piata de profil.
Prin calitatea serviciilor oferite, ne-am castigat inca de la începutul activitatii un bun renume, fiind azi o firma importanta si respectata in Sibiu.
Misiunea noastra este de a empatiza cu nevoile clientilor si de a le oferi exact ce au nevoie pentru a face un pas in viata.
De aceea am fost și vom rămâne o echipă responsabilă, de încredere și implicată!
Scopul nostru este de a orientarea spre nevoile fiecarui client, motiv pentru care ne diversificam si personalizam permanent gama de servicii integrate de consultanta imobiliara, astfel incat clientii nostri sa castige timp, sa depuna efort minim si sa primeasca cat mai mult posibil, inainte, in timpul si dupa finalizarea tranzactiei imobiliare.

Ce avantaje ai lucrand cu noi?
• Oportunitatea de a te dezvolta profesional într-o echipă tanara;
• Posibilitatea de a-ti dezvolta propria echipa;
• Program flexibil - Îți dăm libertatea să îți organizezi singur programul astfel încât să îți exerciți rolul cât mai eficient;
• Mentor - Îți dăm toate șansele să crești, încă de la început. Vei avea un mentor care îți va face inducția și te va învăța să folosești sistemul testat și validat de ceilalți colegi;
• Înveți pe cheltuiala noastră - Îți dăm acces la biblioteca noastră de cursuri și de cărți. Ne dorim să crești și să te dezvolți pe toate planurile;
• Oportunități reale de creștere - Noi avem oportunitatea, tu poți deveni omul potrivit pentru ea. Ne dorim parteneri care să crească echipa și să deschidă noi birouri. Pe viitor, ne poți deveni partener și să îți duci cariera, venitul și cunoștințele de business la un nou nivel.
Publicat 15 Sept. 2022 Expiră 15 Oct. 2022

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.