Gratis

Agent de vanzari -Transport / Sales agent B2B

Crystal Logistics Services S.R.L.
5 poziții

Candidatul Ideal

Suntem în căutarea unei persoane care să se potrivească perfect cu echipa noastră și să aducă contribuții semnificative în domeniul transporturilor. Candidatul ideal este definit de următoarele calități:
  • Abilități Sociale și Comunicative: Candidatul ideal ar trebui să fie extrem de sociabil și să se simtă confortabil în interacțiunile cu oamenii. Capacitatea de a comunica eficient, de a asculta și de a stabili conexiuni cu clienții este esențială.
  • Pasiune pentru Domeniul Transporturilor: Suntem în căutarea cuiva care să fie cu adevărat pasionat de industria transporturilor, care să înțeleagă nevoile clienților și să fie motivat să ofere soluții eficiente în acest domeniu.
  • Abilități de Organizare: Candidatul ar trebui să fie bine organizat și să poată gestiona eficient timpul și resursele. Abilitatea de a menține evidența și de a respecta termenele este crucială.
  • Abilitatea de a Iniția Vânzări: Acest rol implică eforturi semnificative de vânzare. Candidatul ar trebui să fie dispus să facă numeroase apeluri pe zi în scopul promovării și vânzării serviciilor noastre.
  • Abilități de Vânzare: Candidatul ar trebui să fie un bun agent de vânzări, cu capacitatea de a convinge și de a negocia cu clienții. Experiența anterioară în vânzări este un avantaj.
  • Competențe Tehnice: Cunoașterea utilizării software-urilor precum Microsoft Office, aplicații de e-mail și CRM este importantă pentru gestionarea eficientă a activităților și a relațiilor cu clienții.

Descrierea jobului

Scopul postului:

Rolul principal al acestui post este de a reprezenta și promova serviciile de logistică și transport ale societății noastre către alte companii din România, în scopul dezvoltării colaborărilor și menținerii relațiilor cu acești parteneri de afaceri. Echipa noastră caută un profesionist dedicat și orientat către rezultate, care să contribuie la creșterea afacerii noastre prin intermediul unei abordări proactive în gestionarea relațiilor cu clienții și în promovarea serviciilor noastre de logistică și transport.

Cu ce ne ocupam?

Compania noastră se specializează în intermedierea serviciilor de transport rutier de mărfuri, oferind, de asemenea, servicii conexe precum depozitare, manipulare, comisionare vamală, transbordare și altele. Suntem dedicați furnizării unui spectru complet de servicii de logistică pentru a satisface nevoile complexe ale clienților noștri.

Inițiativa noastră actuală vizează dezvoltarea unui departament de vânzări pentru a extinde portofoliul de clienți și a crește conștientizarea asupra serviciilor noastre de logistică. Avem obiectivul de a ajunge la o gamă cât mai largă de clienți potențiali și de a le oferi soluții de logistică personalizate, adaptate nevoilor lor specifice

Responsabilitati:
  • Prospectarea Pieței:Identificarea potențialilor clienți și oportunități de colaborare în domeniul transportului și logisticii.
  • Analizarea tendințelor de piață și a concurenței pentru a dezvolta strategii eficiente de atragere a clienților.Contactarea și Prezentarea Serviciilor Companiei:Inițierea și gestionarea comunicării cu clienții potențiali.
  • Prezentarea detaliată a serviciilor de logistică și transport oferite de compania noastră, evidențiind beneficiile acestora.Administrarea Datelor în CRM:Introducerea corectă și actualizarea informațiilor relevante în sistemul CRM al companiei, pentru gestionarea eficientă a relațiilor cu clienții.Mentinerea Relației cu Noii Clienți:Dezvoltarea și menținerea relațiilor solide cu noii clienți, asigurându-ne că nevoile și cerințele lor sunt înțelese și satisfăcute.
  • Comunicare constantă cu departamentul de logistică pentru a coordona și executa cererile de transport.Respectarea Targetelor de Performanță:Atingerea și depășirea obiectivelor de vânzări și performanță stabilite de companie.Respectarea Programului de Birou:Menținerea unui program de lucru consecvent și respectarea standardelor de etică profesională și a politicilor companiei.

Ce oferim?
  • Program de Lucru Flexibil:Oferim un program de lucru flexibil, care variază de la 6 ore până la 8 ore, cu o pauză de 45 de minute inclusă. Aceasta vă permite să alegeți varianta care se potrivește cel mai bine nevoilor și programului dvs. personal.
  • Salariu Atractiv:Oferim un salariu fix, în funcție de numărul de ore lucrate( full-time/part-time).În plus, veți beneficia de bonusuri pentru depășirea targeturilor.
  • Oportunitate de Dezvoltare Profesională:Această poziție vă oferă o oportunitate valoroasă de a dobândi experiență în domeniul vânzării serviciilor logistice B2B, un domeniu în creștere continuă.
  • Training în Domeniul Logistică și Transporturi:Veți avea posibilitatea de a învăța și de a dobândi înțelegere în profunzime a părții operaționale a organizării transporturilor rutiere de mărfuri, ceea ce vă poate ajuta să vă dezvoltați expertiza în acest domeniu.

Crystal Logistics Services este o casă de expediții care își propune să ofere o soluție completă în ceea ce privește transportul rutier de marfă. Astfel, alături de colaboratorii noștri, oferim servicii de transport, depozitare și vamale pe întreg teritoriul Europei cât și în multiple țări non-europene

Activitatea noastră principală este organizarea transporturilor complete, cât și în regim de grupaj, pentru marfă:

Generală Frigorifică Agabaritica Periculoasă Autoturisme

Dacă îți dorești să faci parte dintr-o echipa tânăra, dinamică și vrei să impactezi prin acțiunile tale, atunci acesta este jobul perfect pentru tine

Dacă ești serios, punctual și te simți în largul tău să lucrezi la birou alături de o echipa tânăra, înseamnă că poți face parte din echipa noastră

Publicat 26 Mart. 2024 Reactualizat 23 Apr. 2024 Expiră 25 Apr. 2024