Gratis

Agent de vanzari Brasov/Timisoara

MAGNEUM HR S.R.L.
2 poziții

Candidatul Ideal

Daca esti o persoana care are abilitati excelente de negociere si comunicare, cu o orientare spre atingerea obiectivelor, energica si joviala, ai capacitatea de a lucra independent, dar si in echipa, atunci esti cadidatul ideal pentru acest rol.

Descrierea jobului

Ca agent de vânzări la CTC Business Solutions, vei fi responsabil pentru identificarea și atragerea potențialilor clienți, prezentarea produselor sau ︁︀​︂︃︃​︇︁​︆︄serviciilor companiei și încheierea contractelor de vânzare. Veți lucra pentru a atinge și depăși obiectivele de vânzări stabilite de companie.

Responsabilități:
- Identificarea și prospectarea potențialilor clienți în zona desemnată.
- Prezentarea produselor sau serviciilor companiei într-un mod convingător și captivant.
- Înțelegerea nevoilor și cerințelor clienților și oferirea soluțiilor adecvate.
- Negocierea și încheierea contractelor de vânzare.
- Menținerea relațiilor cu clienții existenți și dezvoltarea unei rețele de clienți noi.
- Monitorizarea tendințelor de piață și raportarea feedback-ului clienților către echipa de management.
- Participarea la evenimente și târguri pentru promovarea produselor sau serviciilor.
- Deplasări ocazionale în teren pentru întâlniri cu clienții (combustibilul se decontează).

Beneficii:
- Salariu de bază de 3500 lei net.
- Bonuri de masă în valoare de 800 lei pe lună.
- Bonus de performanță.
- Prime de Crăciun si Paști.
- Oportunități de avansare în cadrul companiei.
- Training și suport continuu pentru dezvoltarea abilităților de vânzare.
- Mediu de lucru dinamic și motivant.
- Beneficii suplimentare, cum ar fi asigurare medicală.

Cerințe:
- Experiență anterioară în vânzări de minimum 2 ani.
- Abilități excelente de comunicare și negociere.
- Orientare către atingerea obiectivelor și rezultate.
- Capacitatea de a lucra independent și în echipă.
- Permis de conducere și disponibilitate pentru deplasări în teren.
- Abilități de planificare și organizare.
- Cunoștințe de bază în utilizarea computerului și a aplicațiilor de birou.

Fie că vorbim de o companie mare, medie, mică sau un start-up, un partener de business trebuie să te facă să te simți în largul tău. Să poți rămâne relaxat în timp ce discuți, să poți sta confortabil știind că treaba este bine făcută, să îți ofere sfaturi de specialitate și suport în proiecte. La CTC Business Solutions oferim și căutăm parteneriate de încredere.
Publicat 17 Mai 2024 Reactualizat 14 Iun. 2024 Expiră 16 Iun. 2024