Gratis

AGENT DE TURISM VANZARI B2B

TOCO TOUR OPERATOR SRL
2 poziții

Candidatul Ideal

- Experienta minim 3 ani intr-o agentie turism;
- Cunostinte generale de turism, destinatii/ produse;
- Cunostinte operare PC si internet si a suitei Microsoft Office (Word, Excel, Outlook);
- Capacitate de analiza, planificare si urmarirea finalizarii unei sarcini profesionale;
- Abilitati de comunicare si negociere;
- Persoana orientata catre echipa, dinamica si capabila sa lucreze sub presiune pentru a aduce rezultate in timp util;
- O atitudine deschisa, empatica, dornica de dezvoltarea personala;
- Experienta de lucru in sistemele specifice industriei turistice este considerata un avantaj.

Descrierea jobului

- Reprezentarea agentiei in relatiile cu tertii si promovarea produselor in fata agentiilor de turism colaboratoare;
- Prospectarea pietei de turism din Romania;
- Efectuarea rezervarilor si emiterea documentelor necesare;
- Procesarea cererilor de rezervare din faza initiala si pana la consumarea serviciilor turistice de catre client;
- Gestionarea comenzilor atribuite incluzand toate procesele si situatiile prin care trece o rezervare: confirmare disponibilitate, verificarea incasarilor, procesarea rezervarilor catre furnizori, verificare status rezervari in sistemele furnizorilor, rezolvarea situatiilor de infirmare prin propunerea de alternative partenerilor, confirmare de rezervare finala, trimiterea documentelor de calatorie, a informarilor de plecare
- Pregatirea dosarelor pentru cursele charter (lista de pasageri, rooming list, etc);
-Tine legatura cu agentiile de turism partenere (solicitari/intrebari adresate telefonic sau pe email, etc), dar si cu restul departamentelor din agentie (marketing, transport, contabilitate, etc).

Beneficii:

- Pachet salarial competitiv, adaptat ȋn funcţie de experienţă;
-Oportunitatea de a face parte dintr-o echipa tânara și ambitioasa aflata in plina dezvoltare
- Posibilitatea de a participa la cursuri de pregatire profesionala;
- Posibilitatea de a merge in infotripuri în strainatate;
- Vacante cu tarife reduse pentru angajati;
- Locatie centrala

Povestea noastră și-a început activitatea în anul 1998 în Republica Moldova, care pe parcursul anilor existenți a devenit lider de piata locala.

Toco Tour ofera turistilor sai servicii complexe: chartere, turism intern si corporate, evenimente, vacante de grup sau individuale, croaziere, rezervari de bilete de transport (avion, autocar, tren), rezervari hoteliere, obtinerea de vize turistice, ghizi specializati si etc.

Suntem o companie care respectă diversitatea personalităților și sprijinim dezvoltarea abilităților individuale. Căutăm să asigurăm un mediu de lucru confortabil și flexibil, bazat pe angajament personal, loialitate și responsabilitate. Asigurăm toate resursele necesare, inclusiv instruirea și pregătirea continuă a angajaților, în vederea dezvoltării competențelor profesionale, pentru a oferi servicii de cea mai bună calitate clienților noștri.

Publicat 15 Apr. 2024 Reactualizat 29 Apr. 2024 Expiră 15 Mai 2024