Publicat 04 Iun 2019 | Reactualizat 10 Iun 2019 | Expiră 05 Iul 2019

Agent de turism/Travel consultant în Cluj-Napoca

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Ce trebuie să ai:
- studii superioare;
- experienţă în organizarea de evenimente;
- cunoştinţe solide operare PC;
- cunoştinţe foarte bune de geografie şi cultură generală;
- cunoştinţe de limba engleză, nivel avansat;
- disponibilitate, în cazul în care va fi nevoie, la program prelungit;
- disponibilitate, în cazul în care va fi nevoie, la deplasări.

Nu cerem neapărat, dar este un avantaj dacă ai:
- experienţă ca şi agent de turism într-o agenţie de turism şi experienţă în utilizarea sistemelor de rezervări GDS (Amadeus, Travelport) şi a altor sisteme de rezervări specifice industriei de travel (Bistro Portal, TBS, AIDA etc.);
- studii superioare de geografie, litere;
- cunoştinţe de limba germană;
- cursuri de vânzări absolvite.

Ce fel de persoană căutăm:
- pasionată de călătorii, geografie şi turism;
- cu spirit de echipă;
- dornică să înveţe;
- orientată spre client.

Descrierea jobului

Ce vei face:
- preluarea solicitărilor de la clienţi şi întocmirea ofertelor pentru aceştia;
- rezervarea/vânzarea serviciilor turistice şi a biletelor de avion către client;
- păstrarea legăturii cu clienţii;
- întocmirea documentelor fiscale şi de călătorie;
- acordarea de consultanţă şi suport înainte, în timpul şi după încheierea călătoriei.

Ce oferim:
- un mediu de lucru plăcut şi performant;
- formare profesională permanentă specifică domeniului şi sprijin în construirea unei cariere în domeniul travel;
- participare la info-trip-uri de cunoaştere a destinaţiilor;
- salariu progresiv pe masură ce avansezi, obţinut în condiţii transparente;
- bonusuri în funcţie de performanţe, atât în bani, cât şi în vacanţe;
- tichete de masă, reduceri la vacanţele personale;
- oportunitatea de a face parte din echipa unei companii cu experienţă de peste 26 de ani.

AGENTIE DE TURISM SI TRAVEL Sediul central: Cluj Napoca Reteaua EXIMTUR este formata din 27 de agentii de calatorie, 18 agentii proprii si 9 agentii francizate in orasele: Bucuresti, Cluj-Napoca, Timisoara, Sibiu, Oradea, Arad, Baia-Mare, Suceava, Constanta, Tirgu Mures, Satu Mare, Iasi, Medias, Alba Iulia, Braila, Hunedoara, Botosani si Resita Acreditari: IATA, licenta turism tur-operator nr 1191, TUI Societatea este membru ANAT si detine certificarea sistemului propriu de management al calitatii in conformitate cu standardul ISO 9001:2000.

Expirat
Agent de turism/Travel consultant în Cluj-Napoca  -  EXIMTUR SRL