Gratis

Agent de turism Front Office

CISTOUR AGENCY

Candidatul Ideal

• Experienta de minim 1 an pe postul de agent de turism
• Studii superioare- specializarea turism sau financiar reprezinta un avantaj
• Cunoasterea sistemelor de rezervari cazari, a sistemelor tour- operatorilor parteneri si sistemele de emitere a biletelor de avion
• Cunostinte generale de produse, destinatii turistice
• Foarte bune abilitati de comunicare, relationare, vanzare
• Cunoasterea sistemului Qtravel si Eurosite reprezinta un avantaj;
• Cunostinte PC – Excel, Word, E-mail, Navigare internet - obligatoriu
• Vorbitor limba engleza - nivel mediu/avansat - obligatoriu
• Ne dorim o persoana pozitiva, cu spirit organizatoric, sa fie serioasa, sa se adapteze pe orice situatie, sa aiba initiativa.

Descrierea jobului

• Prezentarea si vanzarea produselor turistice
• Consilierea clientilor in alegerea serviciilor turistice
• Suport si operare rezervari clientilor companiei
• Crearea, mentinerea si dezvoltarea relatiei cu clientii
• Urmarirea derularii actiunii turistice
• Gestionare rezervari, statusuri, etape, follow-up, ofertare, argumentare catre clienti
• Emitere documente rezervari, contracte, facturi, vouchere etc.
• Vanzari bilete de avion
• Sediu in Bucuresti, Piata Gorjului aproape de metrou

Asiguram:
• Atmosfera de lucru placuta, colegi tineri, uniti, pozitivi si prietenosi;
• Salariu fix (se discuta in cadrul interviului) , tichete de masa, cursuri de specializare, infotrip
• Vacante cu tarife reduse pentru angajati;
• Bonusuri de Paste, Craciun, 8 Martie, Zi de Naștere
• Program de lucru L-V 10:00-18:00

CisTour Agency este o agentie de turism infiintata in anul 2015 din pasiunea pentru calatorii si oameni. Calatoriile sunt punctele noastre forte, experientele pe care le oferim turistilor nostri sunt memorabile si lucram constant la imbunatatirea si inovarea din punct de vedere al locatiilor, traseelor, obiectivelor pe care le vom explora. Avem o gama variata de oferte turistice, de la Excursii de o zi in tara si strainatate, Pelerinaje, Circuite interesante in Romania, dar si in Elvetia, Turcia, Grecia, Spania, Italia, Croatia, Macedonia, Austria etc. De asemenea, detinem 3 sedii, doua in Bucuresti si unul in Rm. Valcea. Ai sansa sa ni te alaturi intr-o perioada in plina ascensiune si vei putea creste odata cu noi.

Publicat 5 Apr. 2024 Reactualizat 5 Apr. 2024 Expiră 5 Mai 2024