AGENT DE TURISM FRONT OFFICE

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

-Persoana comunicativa, organizata, cu spirit de echipa, cu abilitati de vanzare si atentie la detalii.
-Experienta de minim 1 an intr-o agentie de turism si/sau studiile de specialitate constituie un avantaj.
-Cunoasterea destinatiilor turistice
-Experienta in relatiile cu clientii si abilitati de comunicare
-Experienta in utilizarea sistemelor de rezervare
-Cunostinte de cultura generala (geografie, istorie)
-Cunostinte avansate de limba engleza (alte limbi straine constituie un avantaj)
-Cunostinte de operare PC (Office , Outlook, Internet)

Descrierea jobului

-Consultanta si vanzarea pachetelor turistice
-Crearea de pachete turistice personalizate conform cerintelor clientului (realizare oferta, calculare tarife)
-Vanzarea si monitorizarea pachetelor de vacanta
-Efectuarea si confirmarea rezervarilor
-Emiterea documentelor de calatorie
-Raspunde solicitarilor primite de la clienti (Chat /Facebook/e-mail)

Te asteptam in echipa noastra!

BENEFICII :
-Mediu de lucru profesionist, cu o echipa tanara si dinamica
-Posibilitati de avansare profesionala si dezvoltare personala
-Pachet salarial motivant

Agentia de turism Tramp Travel este o agentie de turism organizatorare cu experienta de 17 ani in domeniul turismului, cu sediul in Sibiu, Bd Victoriei 29.

Agentie specializata pe programe de tip charter cu autocar /avion , sejururi (Grecia, Bulgaria, Turcia, Romania, Italia, Spania), circuite culturale in Europa, city break-uri, tabere scolare, pelerinaje.
Publicat 24 iun. 2021 Reactualizat 22 iul. 2021 Expiră 24 iul. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos