Gratis

AGENT DE TURISM -BUCURESTI

PARALELA 45 TURISM SRL
2 poziții

Candidatul Ideal

Studii superioare -specializarea turism reprezinta un avantaj
Experienta minim 3 ani in agentie de turism
Limba engleza – nivel avansat
O alta limba de circulatie internationala reprezinta un avantaj
Cunostinte generale de turism, destinatii/ produse
Atitudine proactiva, deschisa, empatica, dorinta de dezvoltarea personala
Dorinta de a lucra in echipa
Abilitati de vanzare in vederea atragerii de noi clienti
Ablitati de comunicare si planificare

Descrierea jobului

• Prezentarea programelor turistice organizate, în funcţie de destinaţia solicitată si de particularitatile/ preferintele clientilor
• Promovarea destinaţiior turistice noi şi propunerea de variante turistice posibile pe baza consultării ofertelor
• Întocmirea şi înregistrarea documentelor conform procedurilor agenţiei
• Utilizarea sistemelor proprii de rezervari ale agentiei si a altor sisteme de rezervare
• Pastrarea evidentei vanzarilor structurate pe destinatii si natura serviciilor oferite
• Crearea, mentinerea si dezvoltarea relatiei cu agentiile colaboratoare si firmele deja existente
• Atragerea de noi clienti

PARALELA 45 TURISM a fost infiintata in aprilie 1990, fiind una dintre primele trei agentii private din Romania.

Astazi, principalele segmente de activitate acoperite de companie sunt: TURISM INTERNATIONAL, TURISM INTERN, TURISM DE BUSINESS, SERVICII TRANSPORT, COMERT, INVESTITII IMOBILIARE.

Agentia de turism Paralela 45 este un reputat tour-operator din Romania, cu o retea nationala formata din 40 de agentii directe sau in franciza. Membra a celor mai prestigioase asociatii nationale si internationale de profil – ANAT, IATA, ASTA – Paralela 45 ofera de peste 30 de ani turistilor sai servicii complexe: chartere, turism intern si corporate, evenimente, vacante de grup sau individuale, programe sociale si de seniori, croaziere, rezervari de bilete de transport (avion, autocar, tren), rezervari hoteliere, obtinerea de vize turistice, ghizi specializati, inchiriere de masini.

Daca esti pasionat de turism si iti doresti o cariera de succes in domeniu, Paralela 45 este locul ideal pentru a descoperi noi oportunitati si de a te dezvolta professional. Alatura-te echipei Paralela 45!

Publicat 15 Mart. 2024 Reactualizat 12 Apr. 2024 Expiră 14 Apr. 2024