Gratis

Agent de turism - Agentia Cluj

PARALELA 45 TURISM SRL

Candidatul Ideal

- Studii superioare -specializarea turism reprezinta un avantaj;
- Experienta 3 ani in agentie de turism - reprezinta avantaj;
- Limba engleza – nivel mediu;
- O alta limba de circulatie internationala reprezinta un avantaj;
- Cunostinte generale de turism, destinatii / produse;
- O atitudine proactiva, deschisa, empatica, dornica de dezvoltarea personala;
- Dorinta de a lucra in echipa;
- Abilitati de vanzare in vederea atragerii de noi clienti;
- Ablitati de comunicare si planificare;
- Disponibilitate de deplasare

Descrierea jobului

- Prezentarea programelor turistice organizate, în funcţie de destinaţia solicitată si de particularitatile/ preferintele clientilor;
- Promovarea destinaţiior turistice noi şi propunerea de variante turistice posibile pe baza consultării ofertelor;
- Întocmirea şi înregistrarea documentelor conform procedurilor agenţiei;
- Utilizarea sistemelor proprii de rezervari ale agentiei si a altor sisteme de rezervare;
- Pastrarea evidentei vanzarilor structurate pe destinatii si natura serviciilor oferite;
- Crearea, mentinerea si dezvoltarea relatiei cu agentiile colaboratoare si firmele deja existente;
- Atragerea de noi clienti;

Se ofera:
- Salariu competitiv
- Tichete de masa;
- Abonament medical la o clinica privata
- Vacante la preturi preferentiale
- Infotrip in diverse tari din lume

Agentia Paralela 45 a fost infiintata in aprilie 1990, fiind una dintre primele trei agentii private din Romania. Astazi, este cel mai reputat tour-operator din Romania, cu o retea nationala formata din 40 de agentii directe sau in franciza. De 30 de ani, Paralela 45 a rezistat pe piata turistica romaneasca pentru ca este un brand puternic, sustinut din spate de “brandul” Alin Burcea, omul care contribuit la dezvoltarea turismului in Romania, fiind primul presedinte fondator ANAT (1991-1993) si secretar de stat la Ministerul Turismului (2001-2002).

Membra a celor mai prestigioase asociatii nationale si internationale de profil – ANAT, IATA, ASTA – Paralela 45 ofera turistilor sai servicii complexe: chartere, turism intern si corporate, evenimente, vacante de grup sau individuale, programe sociale si de seniori, croaziere, rezervari de bilete de transport (avion, autocar, tren), rezervari hoteliere, obtinerea de vize turistice, ghizi specializati, inchiriere de masini. “Specialitatea noastra” o reprezinta cele peste 125 de circuite - culturale, istorice pentru care suntem apreciati, multe dintre acestea regasindu-se doar la noi, cu plecari din orasele Romaniei ce dispun de aeroport.

Publicat 15 Mart. 2024 Reactualizat 12 Apr. 2024 Expiră 14 Apr. 2024