Gratis

Agent de rezervari

Accent DMC
2 poziții

Candidatul Ideal

- Liceul terminat cu bacalaureat
- Studii superioare, calificare profesionala si experienta anterioara reprezinta un avantaj
- Capacitate de a sustine o conversatie in limba engleza la nivel avansat
- Bune cunostinte de operare calculator, sisteme de tickete si Microsoft office
- Atitudine prezenta, pozitiva, spirit de echipa
- Bune abilitati de comunicare cu clientii / furnizorii

Descrierea jobului

- Comunicare permanenta cu hotelierii si revanzatorii;
- Creare si gestionare rezervari online si offline;
- Gestionare disponibilitati;
- Verificare si gestionare informatii in sisteme de tip wholesaler;
- Reconfirmare rezervari.

Accent DMC, parte a grupului Accent Travel Group este un furnizor B2B, ce distribuie worldwide content dinamic si static, catre agentii de turism, tour-operatori, OTA, TMC si wholesaler-i.
Accent DMC are un model de distributie scalabil, bazat pe tehnologie API si o echipa de profesionisti in turism.

Publicat 21 Mart. 2024 Reactualizat 21 Mart. 2024 Expiră 20 Apr. 2024