Gratis

Agent Curatenie Aeroportul Iasi

MENZIES AVIATION
4 poziții

Candidatul Ideal

  • Să fie capabil să inţeleagă şi să respecte instrucţiunile verbale şi scrise transmise de către superiorii direcţi şi de către conducerea companiei;
  • Să aiba o ţinută şi un comportament ireproşabil;
  • Să fie capabil să lucreze în regim de program inegal de lucru / raportat la orarul curselor companiilor deservite;
  • Să colaboreze cu membrii echipei chiar si in cazul aparitiei unor situatii conflictuale

Descrierea jobului

  • Asigurarea curăţeniei in aeronavele companiilor deservite şi în spaţiile deţinute de companie, în conformitate cu procedurile de lucru şi cu procedurile de lucru ale companiei deservite;
  • Raspunde de depozitarea deseurilor menajelor in spatiile alocate companiei si raporteaza managerului de departament situatia cantitativa a acestora;
  • Se asigura ca materialele necesare bunei desfasurari a activitatii echipei sunt folosite conform procedurii interne de lucru;
  • Se asigura ca toti sacii cu deseuri menajere au fost sigilati si transportati in spatiile speciale amenajate;
  • Raportează managerului de depaertament orice problemă sau neregulă de care a luat la cunoştinţă în timpul desfăşurării activitaţii;
  • Preda imediat managerului de department orice obiect gasit in aeronava;

C MENZIES AVIATION ROMANIA SA, membra a grupului Menzies Aviation PLC (www.menziesaviation.com), singura companie de handling care presteaza servicii pe 7 Aeroporturi din Romania si are puncte de lucru in 246 de statii in lume (5 continente), angajand peste 22.000 oameni.
Menzies Aviation este a doua cea mai mare companie de handling din lume si deserveste pe diverse Aeroporturi Internationale, majoritatea companiilor aeriene care transporta pasageri si/sau cargo. Organizatia multinationala presteaza servicii la sol pentru companiile aeriene si oferta un loc de munca stabil, dinamic si atractiv, cu posibilitati de promovare atat in Romania cat si in alte statii din lume.
Publicat 16 Apr. 2024 Reactualizat 23 Apr. 2024 Expiră 16 Mai 2024