Agent Call Center

elefant.ro - 2 poziții
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Studii
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Cautam persoane care vor sa invete si sa dezvolte in cadrul companiei.

Ne dorim sa fii ca noi, o fire prietenoasa, comunicativa, energica, cu gandire pozitiva!
Elefant.ro cauta noi colegi care sa intregeasca echipa Sales&Support cu urmatoarele calitati, dar fara a se limita la acestea:
  • Orientare catre client, abilitati de conciliere si empatie;
  • Rapiditate in actiune, personalitate energica, eficienta si cu gandire pozitiva;
  • Spirit de echipa, colegialitate si implicare activa in actiunile colective;
  • Capacitate rapida de decizie, precum si asumarea responsabilitatii pentru deciziile luate;
  • Cunostinte de Microsoft Office (Word, Excel, Outlook) si de navigare online;

Descrierea jobului

Responsabilitati:
  • Preluarea si solutionarea apelurilor primite de la clientii companiei;
  • Preluarea si solutionarea solicitarilor primite prin email
  • Respectarea procedurii si regulilor interne privind interactiunea cu clientii companiei
  • Comunicarea directa cu departamentele operationale ale companiei si firma de curierat in vederea solutionarii problemelor clientilor

Proiectul Elefant a început in iunie 2010 ca o librărie online ce a crescut și s-a remarcat rapid drept cel mai mare retailer online de cărți din România, oferind o platforma modernă, prietenoasă și accesibilă de căutare/cumpărare de carte și formare a unei comunități de cititori. Ulterior, compania și-a diversificat mult oferta și a devenit Mallul Online al Familiei Tale.

În prezent, elefant.ro este unul dintre cei mai mari retaileri online din România, oferind celor peste 1.500.000 de clienți o gamă variată de produse ( aproximativ 110.000 de produse din categoriile carte, jucării, articole copii & bebe, ceasuri, îmbrăcăminte, încălţăminte, genți, accesorii, cosmetice, parfumuri şi produse de îngrijire personală, home & deco, electronice și electrocasnice). Folosind site-ul elefant.ro, fără a se mai deplasa în magazine sau librării, clienții pot comanda simplu și rapid, pot plăti online sau numerar/ramburs cu livrare prin curier sau în numeroasele puncte de livrare din București și din țară.

Bucuria vine din interior! Hai și tu în echipa elefant.ro.

Publicat 20 oct. 2021 Reactualizat 17 nov. 2021 Expiră 19 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos