Agent achizitii

S.C. STAN RO LOGISTICS & SERVICES S.R.L 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

• Atitudine pozitiva, gandire pozitiva.
• Abilități de negociere: veți lucra cu furnizorii pentru a crea cele mai bune oferte;
• Abilitatea de a stabili priorități și de a efectua mai multe sarcini;
• Bune abilități interpersonale și de comunicare;
• Sunt necesare cunoștințe medii spre bune de engleză (germană constituie un avantaj).
Cunostinte din transporturi reprezinta un avantaj
Nu in ultimul rand bune cunostinte Microsoft Excell

Descrierea jobului

Căutăm un agent de achiziții eficient care să ajute la selecția și achiziționarea de bunuri și servicii prin colectarea și verificarea informațiilor despre produse, prețuri și furnizori.
Acesta este un rol orientat spre echipă și veți lucra îndeaproape cu alți oameni din companie pentru a alege cele mai bune produse și pentru a lua deciziile corecte.
Responsabilitati:
• Evaluează furnizorii pe baza prețului, calității și vitezei de livrare a produselor și serviciilor
• Mentinerea relatiilor cu furnizorii existenti si cautarea altora noi;
• Aflați despre noile tendințe din industrie și stabiliți contacte cu furnizorii;
• Analizați propunerile de preț și alte informații pentru a determina prețuri rezonabile;
• Încheierea acordurilor cu furnizorii, cum ar fi momentul în care vor fi livrate produsele, termenele de plată;
• Asigurarea conditiilor de livrare la timp;
• Asista managerul in organizarea si implementarea strategiilor;
• Comunicați bine cu clienții și evaluați nevoile și specificațiile acestora;
• Îmbrățișați rolul de cercetător pentru a găsi cele mai bune soluții;
• Evaluați progresul proiectelor:
• Efectuează funcții administrative importante, care pot include: actualizarea programului de proiect, efectuarea de apeluri telefonice, răspunsul la e-mailuri; evidenta stocurilor, comenzi spre furnizori, etc

Dacă te consideri potrivit pentru această poziție, poți aplica aici sau trimițând CV-ul tău.
Stan RO Logistics & Services SRL este o companie tanara si dinamica, infiintata la Sibiu, in anul 2013.

STAN RO is located in Sibiu, one of the most important cultural centers in Romania. In 2007, Sibiu and Luxemburg were distinguished with the title of European Capital of Culture. In 2008, Forbes classified Sibiu on the 8th position in terms of high quality life. STAN RO is an absolute reliable partner of industry, characterized by professionalism, short delivery terms and competitive prices. The main products we keep in our warehouse are:

Zippers 3D mesh fabric in full rolls 3d mesh fabric borders

On demand, we can supply any other products and components that can be researched by our group partners.

Publicat 30 Mai 2022 Expiră 29 Iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.