Gratis

Administrator website

SC ARN FAMOUS STORE SRL
2 poziții

Candidatul Ideal

Căutam un coleg care să se ocupe de dezvoltarea magazinului nostru online, cu experienta de minim 1 an pe un post simiar. Profilul companiei este comercializarea de produse de design interior, mobilier si corpuri de iluminat.
Caracteristici obligatorii:
- Experiență minimă în utilizarea Microsoft Excel Google Spreadsheets;
- Cunoștințe de nivel cel puțin mediu de limba engleză scris;
- Experiență minimă în retușări de bază ale imaginilor în Adobe Photoshop (sau alt program preferat)
- Inițiativă, perseverență, simțul detaliului;
- Capacitate de a lucra atât independent, cât și în echipă;

Reprezintă avantaje oricare din următoarele:
- Studiile și cursurile în domeniile conexe (vânzări, design interior)
- Experiență în marketing, SEO sau social media
- Experiență în grafic design

Descrierea jobului

Activitatea principală vă fi legată de gestionarea site-ului ARNSTORE, prin dezvoltarea constantă a catalogului de produse, trecând prin următorii pași: ︁︀​︂︃︃​︇︁​︆︄traducerea descrierilor produselor din engleză în romană, introducerea în baza de date de tip excel spreadsheets, prelucrarea imaginilor produselor (resize, crop, brightness), încărcarea lor pe site. Se lucreaza pe platforma Magento. Nu necesită cunoștiințe de programare sau administrare site.

Activitatea secundară va fi de a oferi suport departamentului de vânzări, cu informații adiționale legate de listele de produse și de a pregăti listele de comenzi pentru furnizori.

În funcție de experiență, suntem interesati si de SEO optimisation prin crearea de descrieri personalizate a produselor.

Postul presupune lucrul 100% de la showroom-ul nostru din zona Pipera-Voluntari și este necesar să puteți ajunge la locație cu un mijloc de transport personal. Locația fizică a magazinului nostru este în nordul Bucurestiului, str. Popasului, Voluntari (Lemon Retail Park). P

Companie care a luat nastere in anul 2015, cu un puternic impact in piata din Romania datorita produselor cu un design si calitate deosebita. Incercand anual sa aducem pe piata produse cu design nou, compania a reusit ca de la an la an sa isi mareasca capacitatea, ajungand la momentul actual unde ne bucuram de un impresionant showroom cu o marime de aproximativ 1500mp si un depozit de peste 600mp.

Publicat 20 Mai 2024 Reactualizat 20 Mai 2024 Expiră 19 Iun. 2024