Publicat 29 Oct 2007 | Reactualizat 11 Nov 2007 | Expiră 29 Oct 2007

Administrator sistem

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Studii superioare de specialitate;
- Experienta minim 2 ani;
- Cunostinte avansate retele si comunicatii de date;
- Cunostinte hardware - nivel avansat;
- Sisteme de operare Windows NT Server, Windows 2000 Server, Windows 2003 Server, Windows XP, Linux
- Abilitati: capacitate de analiza si sinteza, spirit de echipa si rezistenta la stres
- Limba engleza - nivel avansat (cunoasterea limbii franceze reprezinta un avantaj);

Descrierea jobului

- Este responsabil de gestionarea optima a resurselor hardware si software;
- Intretine echipamentele din reteaua de calculatoare, centrala telefonica, echipamente VoIP
- Asigura dezvoltarea retelei de date, integrand in sistem echipamente si configuratii noi;
- Verifica in mod constant starea tehnica a echipamentelor
- Organizeaza actiuni de intretinere, urmareste functionarea sistemelor integrate;
- Asigura documentatia tehnica si de intretinere a sistemelor integrate pe care le utilizeaza compania;
- Contact periodic cu producatorii/distribuitorii de software; colaboreaza cu firmele specializate;
- Responsabil de securizarea si protectia datelor in format electronic din interiorul companiei;
- Diagnosticarea rapida si corecta, in caz de functionare necorespunzatoare a sistemului;
- Remediere operativa a defectiunilor prin interventie proprie sau facand apel la echipa de intretinere;

INTEGRATOR este leader in consultanta de business managament. Este o companie dinamica, in care ideile si valorile sint apreciate si initiativele incurajate.

Soluţiile noastre inovatoare permit clienţilor companiei să gestioneze ntregul lanţ de creare a valorii şi să-şi adapteze dinamic procesele economice şi sistemele la cerinţele schimbătoare ale pieţei şi competiţiei la nivel internaţional.

ntreaga noastră activitate – servicii de consultanţă, implementare, parteneriate, dezvoltare de instrumente informatice şi metodologii – are n centrul său preocuparea noastră constantă de a stimula crearea de valoare n interiorul organizaţiilor clienţilor, prin oferirea de soluţii inovatoare şi eficiente pentru managementul ntregii valori create de companie.

Expirat
Administrator sistem  -  INTEGRATOR S.A.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles