Publicat 31 Mar 2008 | Reactualizat 29 Apr 2008 | Expiră 01 May 2008

Administrator Sistem (Windows, Unix, Linux, SGBD)

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cerinte:

- studii superioare de specialitate reprezinta un avantaj
- cunostinte networking
- Cunostinte Windows 2000, 2003 Server, Exchange, Active Directory
- experienţa profesionala: obligatorie, minimum 1 an
- cunoasterea limbii engleze este obligatorie

Descrierea jobului

Descrierea postului:

- verificarea si asigurarea bunei funcţionari a reţelei informatice
- instalarea noilor echipamente
- asigurarea prin rotaţie a permanentei de weekend in cadrul departamentului de informatica
- verificarea si realizarea backup-urilor serverelor si staţiilor de lucru
- monitorizarea sistemului de case
- verificarea si asigurarea bunei funcţionari a echipamentelor periferice (imprimante de reţea, imprimante locale, imprimante Zebra, MSI, scannere, plottere)
- verificarea si asigurarea securităţii sistemului informatic
- participarea la achiziţionarea de echipamente si servicii informatice
- realizarea procedurilor si documentaţiei tehnice pentru exploatarea si întreţinerea sistemului informatic

Oferta (bonusuri, beneficii):

- pachet salarial atractiv
- tichete de masa
- asigurare medicala la o clinica privata
- posibilitatea construirii unei cariere intr-un mediu dinamic

Lanţul de hipermarketuri Cora aparţine grupului internaţional Louis Delhaize. În prezent, în lume existã peste 80 de hipermarketuri Cora: 59 în Franţa, 9 în Belgia şi Luxemburg, 7 în Ungaria, 3 în Antile şi 3 în România.În contextul expansiunii sale continue, Cora oferã persoanelor ce doresc sã-şi construiascã o carierã, un mediu de lucru profesionist şi posibilitãţi de promovare.

Expirat
Administrator Sistem (Windows, Unix, Linux, SGBD)  -  SC Romania Hypermarche SA