Publicat 01 Sep 2008 | Reactualizat 30 Sep 2008 | Expiră 02 Oct 2008

Administrator sistem Linux

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Spirit de echipa, persoana flexibila si organizata, bune capacitati de comunicare;

Cerinte obligatorii:
- Minim 1 an experienta in lucrul cu servere Linux;
- Experienta in instalare/configurare/mentenanta/suport/diagnosticare probleme sisteme Linux;
- Experienta practica si cunostinte avansate de instalare, configurare si administrare: Apache HTTP server, MySQL, Postfix (MailScanner, SpamAssassin, ClamAV), OpenSSH;
- Familiar cu lucrul in linia de comanda, cu fisiere text de configurare si cu administrarea remote folosind SSH;
- Cunostinte medii de networking (Routing, Firewalls, DNS);
- Cunoasterea limbii engleze la nivel avansat.

Reprezinta un plus:
- Experienta in lucrul cu sisteme de securitate Cisco ASA;
- Experienta in utilizarea unui limbaj interpretat: Perl si/sau PHP;
- Cunoasterea limbii franceze;
- Cunostiinte de marketing si SEO (campanii de promovare).

Descrierea jobului

Responsabilitati:
- Monitorizeaza si administreaza serverele de dezvoltare si productie Linux ale companiei;
- Mentenanta servere cu sisteme de operare Linux;
- Concepe, dezvolta si/sau modifica scripturi (bash, perl), dupa necesitati, pentru eficientizarea unor operatiuni si/sau automatizari;
- Configureaza, compileaza si/sau instaleaza software OpenSource sau comercial, dupa necesitati sau cerinte, si patch-uri pentru sistemele de operare sau kernel;
- Raport saptamanal de activitate individuala.

Beneficii:
- Mediu de lucru placut, orientat spre calitate si rezultate;
- Oportunitati de dezvoltare profesionala;
- Program flexibil si orientat pe proiect;
- Un pachet salarial format din: salariu competitiv, prime de sarbatori.

Globalsys Solutions este o companie tanara, in crestere rapida. Activitatea initiala orientata catre conceperea si crearea de situri Internet pentru companii din Uniunea Europeana s-a extins cu dezvoltarea de solutii Internet complexe.

Mediul de lucru este prietenos, punandu-se accent pe dorinta de invatare si autoperfectionare, perseverenta si constiinciozitate.

Cei interesati sa se alature unei echipe tinere, dinamice, mereu in cautare de noi oportunitati de dezvoltare sunt rugati sa aplice si/sau sa isi depuna CV-urile la adresa de e-mail catalina@globalsys.biz.

Pentru alte informatii va rugam sa transmiteti eventualele intrebari la aceeasi adresa de e-mail, catalina@globalsys.biz.

Expirat
Administrator sistem Linux  -  Globalsys Solutions SRL