Publicat 02 Iun 2019 | Expiră 05 Iul 2019

Administrator retea

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Studii superioare, prezintă avantaj domeniul IT;
Persoana organizata,capabila sa respecte termene limita
Foarte bune cunoştinţe legate de sistemul de operare Windows 10 si Server 2012 R2 / 2016
Foarte bune cunoştinţe legate de reţele TCP/IP v4, modelul de referinţa OSI, VLANs
Cunoştinţe legate de Active Directory / Exchange
Cunoştinţe legate de sistemul de operare Linux
Foarte bune cunoştinţe legate de pachetul Microsoft Office
Cunoaşterea de hardware PC şi a componentelor de server la un PC

Descrierea jobului

Administrează infrastructura IT (clienţi, servere, reţea, PBX, printing, sisteme IT conexe);
Oferă asistenta tehnica utilizatorilor;
Proiectarea si executarea unor reţele locale (LAN)
Monitorizarea tendinţelor de reţea
Mentinerea relatiei cu furnizorii IT
Mentinerea relatiei cu furnizorii de internet.

ADACO PRO TIM este reprezentant autorizat SHARP, HP, KYOCERA si EPSON precum si dealer autorizat a celor mai importante companii de IT din domeniu, oferind alternative competitive in domeniul solutiilor integrate pe piaţa românească de profil.

Beneficiind de sprijinul reţelei globale şi de experienţa în afaceri a proprietarilor, firma noastră oferă servicii de servicii printing, hosting, retelistica, şi service echipamente la preţuri accesibile, adresându-se în special clienţilor corporate, firmelor de distributie si furnizorilor de echipamente si consumabile. Experienţa câştigată de-a lungul anilor lucrati in domeniu ne-a permis să cunoaştem în profunzime atât piaţa românească, precum şi cea regională. Pe baza acestei experienţe ne-am lansat serviciile de calitate superioară în domeniul imprimarii.

ADACO PRO TIM îşi are ca obiective oferirea unor servicii profesionale la preturi competitive si o atentie foarte mare fata de partenerii de afaceri dezvoltand relatii pe termen lung. Acest lucru a fost posibil datorita serviciilor diverse oferite, politica de preturi si personalizarea solutiilor tehnice.

Expirat
Administrator retea  -  ADACO PRO-TIM

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles