Publicat 04 Apr 2008 | Reactualizat 13 Apr 2008 | Expiră 14 Apr 2008

Administrator IT

CONFIDENTIAL
1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Absolvent universitate tehnica.

Descrierea jobului

•Administreaza si intretine reteaua existenta de date si voce, proiecteaza, dezvolta si integreaza noi facilitati in cadrul retelei existente sau chiar retelele noi in cazul extenderii sediului sau a infiintarii de noi sedii;
• Efectueaza administrarea echipamentelor active din cadrul retelei (switch-uri, routere, firewall, puncte wireless de acces);
• Efectueaza instalarea, configurarea si administrarea sistemelor de operare si a aplicatiilor de pe servere;
• Monitorizeaza functionarea retelei IT&C din institutie, asigurand intretinerea acesteia si a aplicatiilor, precum si solutionarea problemelor aparute in derularea activitatii;
• Asigura implementarea, monitorizarea functionarii si intretinerea solutiilor de securitate (programe antivirus, alte pachete software standard, firewalls, controlul nivelelor de acces ale utilizatorilor la resursele IT ale firmei) si arhivarea (back-up) datelor;
• Realizeaza instalarea, configurarea si buna functionare a sistemelor IT din cadrul companiei (date-voce);
• Realizeaza instalarea, configurarea si monitorizarea functionarii diverselor pachete software achizitionate;
• Instaleaza si utilizeaza echipamentele active si programele de management din reteaua date-voce;
• Contribuie la implementarea de noi tehnologii;
• Ofera solutii de imbunatatire a activitatii utilizatorilor;
• Asigura compatibilitatea echipamentelor noi cu cele vechi;
• Realizeaza actualizarea sistemelor de operare si a aplicatiilor instalate pe statiile de lucru;
• Participa la inventarierea echipamentelor IT&C din companie;
• Verifica respectarea politicilor de licentiere a software-ului folosit.

Cerinte:

• Absolvent de studii superioare in domeniul IT;
• Experienta in lucrul cu software de securitate (firewalls, antivirus, backup);
• Interes in acumularea de informatii noi;
• Abilitati de coordonare si de lucru individual;
• Abilitati de comunicare;
• Initiativa si flexibilitate;
• Asumarea responsabilitatii muncii prestate.

Beneficii:

• Salariu 2400 RON NET

Institutie de renume cu importanta strategica nationala, sediul in Bucuresti, Calea Victoriei cauta sa angajeze Administrator IT.

Expirat

Angajator CONFIDENTIAL

Angajatorul a ales ca denumirea companiei să nu fie făcută publică.

Numele companiei va fi dezvăluit doar celor ce vor fi contactați de către angajator.

Administrator IT  -  CONFIDENTIAL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles