Publicat 28 Mai 2007 | Reactualizat 26 Iun 2007 | Expiră 28 Iun 2007

Administrator IT

4 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Administrator de retea cu experienta de minim 2 ani pe un post similar;
- Studii superioare de specialitate finalizate;
- Cunostinte de administrare si operare intr-un mediu Microsoft Windows (Microsoft Windows 2003 Server, Microsoft Exchange Server 2003, Microsoft Windows XP Pro, Microsoft Office);
- Cunostinte retele
- Bune cunostinte de limba engleza
- Respectarea procedurilor;
- Abilitati de comunicare;
- Autonom, organizat;
- Caracter proactiv;
- Spirit de initiativa;

Descrierea jobului

- windows 2000 server ( administrare, implementare, configurare, Active Directory )
- windows 2003 server ( administrare, implementare, configurare, Active Directory )
- Microsoft exchange 2003 ( administrare, implementare, configurare, Active Directory )
- linux
- notiuni generale de retelistica activa si pasiva
- Administrare operationala a posturilor de lucru si a serverelor locale;
- Identificarea, diagnosticarea, rezolvarea si documentarea incidentelor;
- Planificarea si implementarea schimbarilor necesare;
- Mentinerea inventarului (posturi de lucru, conectare, urmarirea si gestiunea stocurilor);
- Instalarea echipamentelor si a softurilor necesare in cadrul noilor proiecte;
- Informarea utilizatorilor cu privire la actiunile efectuate (Alertare in caz de oprire temporara a serviciilor IT).

O companie de servicii profesionale in domeniul IT, oferind suport si solutii pentru diferite tipuri de proiecte informatice.
E.Motion Comp ofera personal IT cu experienta in administrare de structuri informatice si implementare de proiecte. Din personalul firmei fac parte specialisti certificati Microsoft Professional si Oracle Professional care ofera servicii de calitate atat prin activitatea depusa in realizarea proiectelor cat si prin consultanta in implementarea oricarui proiect IT al firmei din faza de proiectare si pana in faza finala.
O echipa de programatori cu experienta in solutii de tip Java, ASP si PHP, lucrul cu bazele de date si proiectarea de interfete asigura solutii software personalizate conform specificatiilor utilizatorilor.

Expirat
Administrator IT  -  emotioncomp

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles