Administrator infrastructura IT

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii Nespecificat
Permis conducere

Candidatul Ideal

Rădăcini Grup, unul dintre cele mai longevive business-uri din România, aniversează 30 de ani de la lansarea pe piața locală. În prezent, deținem trei divizii de business – auto, utilaje și imobiliare – și numărăm aproximativ 700 de angajați, în cele 7 orașe si 20 de puncte de lucru în care ne desfășurăm activitatea.
Fundatia Rădăcini Grup a fost infiintata din dorinta de a contribui activ la dezvoltarea comunitatii din care face parte. Misiunea acesteia este sa sprijine categoriile sociale care au nevoie de ajutor din punct de vedere educational, al sanatatii sau sprijin material.
GFP Master – dovedeste investitia intr-un centru de excelenta in formarea profesionala tehnica care sprijina in imbunatatirea calitatii profesionale sau reconversie.

Trebuie sa ai cunostinte de:
  • Instalare, configurare, monitorizare, administrare Linux (Centos, Debian).
  • Instalare, configurare, monitorizare, administrare Windows Server 2008/2012/2019
  • retele si managementul acestora (Ethernet, LAN, vLAN, WAN, TCP/IP, DHCP, DNS)
  • Configurare si verificare sisteme de back-up servere
  • MS SQL, basic
  • basic de administrare Switch-uri si routere Cisco

Descrierea jobului

Rolul tău este:
  • De a asigura funcționarea continuă și optimă a serverelor – Linux si Windows și a aplicațiilor companiei – ERP, CRM, HCM, DMS, etc.
  • De a întreține și dezvolta infrastuctura de rețea necesară funcționării locațiilor noastre (aproximativ 400 utilizatori – 20 locații) - echipamente CISCO; UBIQUITI; tehnologii VoIP; MSSQL; ORACLE DB; Office 365; HyperV; CLOUD
  • Level 2 support
Publicat 10 mai 2022 Expiră 9 iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos