Publicat 20 Feb 2008 | Reactualizat 20 Mar 2008 | Expiră 22 Mar 2008

Administrator de sistem si retea, suport tehnic

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Candidatul ideal trebuie sa fie:
- Serios, constiincios, sa aiba un spirit organizat;
- Comunicativ, capabil sa diagnosticheze probleme si sa ofere solutii;
- Dispus sa lucreze pe postul respectiv cel putin un an si jumatate.

Descrierea jobului

Viitorul angajat va verifica zilnic comunicatia de date intr-un sistem proprietar compus dintr-o retea de citeva zeci de statii de lucru din diverse locatii din Bucuresti si din tara si un server la sediul din Bucuresti. Postul NU presupune deplasari pe teren.

Pentru utilizatorii finali ai statiilor de lucru Windows XP trebuie asigurata asistenta tehnica si ajutor (help desk) prin telefon, e-mail, administrare la distanta (Remote Desktop).

Viitorul angajat va administra servicii pe servere Linux (baze de date, web-servere, scripturi Perl si Php).

Fiecare activitate efectuata trebuie documentata si inregistrata zilnic conform unor proceduri prestabilite, in format electronic (tichete intr-o baza de date).

Programul de lucru este L-V, 4 ore pe zi (flexibil pentru studenti, dar in intervalul orelor 9-18), concediu legal, salariul inscris in cartea de munca.

Compania noastra ofera servicii de outsourcing in domeniul IT unor companii prezente pe piata locala care nu doresc sa angajeze personal permanent in domeniul informatic.

Pentru informatii suplimentare si programarea unui interviu, relatii la 0723 877703, L-V 9-18.

Expirat
Administrator de sistem si retea, suport tehnic  -  Deneb Romania SRL