Publicat 12 Oct 2016 | Expiră 13 Nov 2016

Administrator / Cod COR 515104

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Studii, cunostinte, abilitati, aptitudini
•Studii medii, studiile superioare reprezinta avantaj
•Abilitati de gestionare a situatiilor complexe
•Buna cunoastere a limbii engleze, scris si vorbit
•Buna operare PC (Word, Excel, Power Point)
•Permis de conducere cat B peste un an (Permis auto categoria C reprezinta un avantaj)
•Abilitati de analiza si sinteza a informatiilor;
•Abilitatea de a lucra in conditii de stres;
•Experienta anterioara intr-un post similar constituie avantaj
•Disponibilitate de deplasare in interes de serviciu in comunitatile din Ialomita 40 %.

Descrierea jobului

Responsabilitati majore:
•Asigura functionalitatea biroului si a spatiilor aferente – plata utilitatilor, relatia cu furnizorii, reparatii si intretinere cladirea biroului, asigura securitatea sediului (supravegherea video, verificarea sistemului de alarma), achizitioneaza materiale pentru birou, asigura alimentarea cu apa a dozatoarelor din birou, asigura achizitiile si suportul logistic pentru organizarea unor evenimente;
•Asigura transportul corespondentei intre Biroul Zonal Ialomita, Biroul National, comunitati si sponsori;
•Colaboreaza cu comisia de inventariere in vederea efectuarii inventarierii anuale a patrimoniului World Vision Romania in conformitate cu cerintele legislative si procedurile World Vision Romania;
•Distribuie periodic donatii materiale conform cu planul de distributie;
•Mentine legatura intre firma de protectia muncii si angajatii Biroului Zonal Ialomita in vederea instruirii si aducerii la cunostinta a normelor de protectie a muncii, de sanatate si securitate in munca;
•Achizitioneaza la timp si la costurile cele mai convenabile, respectand procedurile financiare si de achizitie, materialele necesare desfasurarii activitatii din proiecte/sectoare;
•Asigura mentinerea functionalitatii masinilor din cadrul Biroului Zonal Ialomita conform specificatiilor tehnice din manualele tehnice: inspectii tehnice periodice obligatorii, revizii tehnice, reparatii, achizitia de piese si materiale auto, polite RCA si CASCO, realizeaza actele de radiere/inmatriculare, vanzare/cumparare a masinilor. Monitorizeaza consumul de combustibil pentru parcul auto din cadrul Biroului Zonal Ialomita;
•Responsabil cu activitatile legate de situatiile de interventie rapida la nivelul Biroului Zonal Ialomita si coordonate de Departamentul de asistenta umanitara in situatii de dezastre WVR. Participa activ la actiunile de interventie rapida in caz de situatii de urgenta la nivel zonal/sau tara si la evaluarea rapida a comunitatilor si interventiei in functie de nevoi;
•Ofera suport angajatilor World Vision Romania pentru asigurarea transportului;
•Manifesta un comportament crestin in concordanta cu Declaratia de misiune si Valorile fundamentale ale organizatiei;
•Respecta normele de protectia muncii, de sanatate si securitate in munca prevazute de legislatia in vigoare.

Organizatia noastra este centrata asupra muncii cu copiii, familiile si comunitatile, in scopul depasirii saraciei si nedreptatii. Inspirati de valori crestine, lucram pentru persoanele cele mai vulnerabile din lume. World Vision ii slujeste pe toti oamenii indiferent de religie, rasa, etnie sau sex.

Expirat
Administrator / Cod COR 515104  -  Fundatia World Vision Romania

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles