Publicat 14 Oct 2008 | Reactualizat 12 Nov 2008 | Expiră 14 Nov 2008

Administrator Baze de Date

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Studii superioare finalizate;
- Experienta de minim 2 ani in administrarea unei baze de date (Oracle, MySQL, SQL Server etc.);
- Cunostinte de baze de date (avantaj: MS SQL Server 2000);
- Notiuni de editare scripturi SQL si rapoarte in Cristal Reports;
- Cunostinte ASP;
- Cunostinte de aplicatii tip ERP sub Windows 2000.
- Limba engleza - nivel avansat;
- Orientarea spre client;
- Orientare spre echipa;
- Comunicare;
- Capacitate de lucru sub presiune, avand abilitatea de a lua decizii eficiente intr-un timp scurt;

Descrierea jobului

- Stabileste, elaboreaza si implementeaza noi platforme, asigurand upgrade-ul celor existente, in conformitate cu normele interne;
- Asigura integrarea platformelor in sistemele companiei, optimizeaza si automatizeaza exploatarea aplicatiilor;
- Elaboreaza si imbunatateste solutiile tehnice, elaboreaza analiza tehnica a solutiilor informatice;
- Asigura suport si consiliere pentru alte departamente cu privire la utilizarea platformelor informatice;
- Asigura definirea normelor de exploatare pentru sistemele de backup/ restore si parametrizarea unor aplicatii specifice;

DSV Solutions Romania is a subsidiary of DSV, a multinational company founded in 1976 in Denmark. DSV is one of the leading suppliers of transport and logistics services and offers a wide selection of transport service combinations and solutions.

DSV focuses on the refinement of the services and customer segments within its three divisions:
Road, Air & Sea, and Logistics Solutions.

DSV Solutions SRL – Head Office
www.dsv.com

Bucharest West Logistics Center
287/1 DE Street
077096 Ilfov
Tel.: +(40) 021 431 31 00/ 528 62 00
Fax: +(40) 021 431 31 03/ 528 62 03

Expirat
Administrator Baze de Date  -  S.C. DSV Solutions S.R.L.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles