Publicat 14 Mar 2008 | Reactualizat 13 Apr 2008 | Expiră 14 Apr 2008

ADMINISTRATOR BAZE DE DATE

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Experienta demonstrabila pe o pozitie de administrator de baze de date SQL Server sau Oracle minim 1 - 2 ani.
Cunostinte solide de Microsoft SQL Server:
- administrare baze de date (job scheduling, security)
- backup / restore baze de date
- replicare baze de date
- optimizare performante baze de date
Cunostinte de SQL 92, TSQL
Cunostinte de administrare baze de date Oracle

Descrierea jobului

Instalarea si administrarea bazelor de date utilizate, inclusiv gestiunea licentelor software referitoare la utilizarea bazelor de date;
Asigurarea disponibilitatii si performantelor optime ale bazelor de date;
Implementarea politicii de securitate cu privire la accesul utilizatorilor la bazele de date si monitorizarea respectarii ei;
Participarea in proiectele IT care au implicatii asupra bazelor de date.

Compania Sensiblu lider de piata, este singurul lant farmaceutic cu acoperire nationala. Face parte din grupul de firme A&D Pharma(unul dintre cele mai dinamice grupuri farmaceutice din Romania).

Expirat
ADMINISTRATOR BAZE DE DATE  -  SENSIBLU SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles