Publicat 13 Iun 2007 | Reactualizat 15 Iul 2007 | Expiră 14 Iul 2007

Administrator baze de date

CONFIDENTIAL
3 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Studii universitare in Informatica.
- Experienta – 2-4 ani ca administrator baze de date.
- Experienta in companii multinationale reprezinta un avantaj.
- Certificarile reprezinta un avantaj.
- Limba Engleza – nivel avansat.
- Responsabilitate, flexibilitate si adaptabilitate.
- Orientare spre clienti si spre rezultate; foarte bune abilitati de comunicare.
- Abilitati de organizare si prioritizare; foarte bune abilitati de analiza si planificare.
- Abilitatea de a lucra eficient in conditii de stres.
- Maturitate si ambitie, dorinta de invatare, atitudine pozitiva.

Descrierea jobului

Administreaza zilnic baza de date pentru proiectele din care face parte.
- Ofera suport in evaluarea componentelor hardware, impreuna cu administratorii de baze de date din departamentul Infrastructura.
- Planifica structura logica si design-ul bazei de date impreuna cu administratorii de baze de date din departamentul Infrastructura.
- Planifica actiunile de backup si de recuperare a informatiilor din baza de date, impreuna cu administratorii de baze de date din departamentul Infrastructura.
- Inregistreaza utilizatori, creeaza si asigneaza roluri pentru acestia.
- Controleaza si monitorizeaza accesul utilizatorilor la baza de date.
- Monitorizeaza permanent si mentine securitatea bazei de date, raportand incidentele specialistilor din departamentul Infrastructura.
- Asigura actualizarea bazei de date.
- Creeaza si mentine documentatia pentru procedurile relationate cu bazele de date administrate.

Descrierea companiei

Companie multinationala
Mediu profesionist de lucru
Oportunitati de dezvoltare profesionala

Expirat

Angajator CONFIDENTIAL

Angajatorul a ales ca denumirea companiei să nu fie făcută publică.

Numele companiei va fi dezvăluit doar celor ce vor fi contactați de către angajator.

Administrator baze de date  -  CONFIDENTIAL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles