Publicat 10 Apr 2008 | Reactualizat 09 Mai 2008 | Expiră 11 Mai 2008

Administrator Baze de Date - Companie, lider in domeniul farmaceutic din Romania

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Pentru clientul nostru, una din cele mai importante companii in domeniul farmaceutic, suntem in cautarea unui Administrator Baze de Date, care sa indeplineasca urmatoarele conditii:

- Experienta demonstrabila pe o pozitie de administrator de baze de date SQL Server sau Oracle minim 1 - 2 ani;
- Cunostinte solide de Microsoft SQL Server: administrare baze de date (job scheduling, security), backup/restore baze de date, replicare baze de date, optimizare performante baze de date;
- Cunostinte de SQL 92, TSQL;
- Cunostinte de administrare baze de date Oracle;

Descrierea jobului

- Instalarea şi administrarea bazelor de date utilizate (indiferent de destinaţia lor), inclusiv gestiunea licenţelor software referitoare la utilizarea bazelor de date (licenţe de servere, CAL);
- Asigurarea disponibilitatii bazelor de date conform SLA agreate si a consistentei logice a continutului acestora;
- Asigurarea performantelor optime ale bazelor de date utilizate;
- Implementarea politicii de securitate cu privire la accesul utilizatorilor la bazele de date şi monitorizarea respectării ei;
- Participarea la proiectarea infrastructurii IT;
- Managementul direct al proiectelor de infrastructură IT referitoare la baze de date;
- Participarea în proiectele IT care au implicaţii asupra bazelor de date;
- Asigurarea suportului necesar pentru nivelul 1 şi 2 de suport al aplicaţiilor, la cerere;
- Asigurarea continuităţii business prin măsuri de backup/restore ale tuturor bazelor de date;
- Implementarea SLA (Service Level Agreement);
- Contribuţia la elaborarea standardelor şi procedurilor specifice IT din domeniul specific activităţii sale;

Barnett McCall Tech is part of the Barnett McCall family. BM TECH is the established division of Barnett McCall specialized in the recruitment of key positions within IT&C and E&C (engineering & construction) sector. We are Technology Driven Specialists!

Expirat
Administrator Baze de Date - Companie, lider in domeniul farmaceutic din Romania  -  Barnett McCall Tech

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles