ADMINISTRATOR APLICATII - Directia Administrare Credite PJ

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

CERINTE
Studii superioare, profil economic;
Cunostinte relevante de limba engleza;
Cunostinte avansate utilizare Microsoft Office - Excel - certificarea ar constitui un avantaj;
Cunostinte SQL - ar constitui un avantaj.

CAUTAM
Persoana de încredere, responsabila, integra si obiectiva, o gandire analitică, cu atenție la detalii;
Cu abilități organizatorice deosebite;
Orientată spre rezolvarea promptă a solicitarilor;
Persoana energica, având capacitatea sa lucreze cu deadlineuri strânse;
Abilități în obținerea de informații, documentare, procesare și sinteză a informațiilor.

Descrierea jobului

CE VEI FACE, PE SCURT VEI
- Gestiona la nivelul directiei credite PJ a rapoartelor si aplicatiilor necesare desfasurarii activitatii;
- Centraliza nevoile si identifica si propunere solutii;
- Efectua demersuri pentru creare si/sau dezvoltare rapoarte si aplicatii specifice;
- Asigura analiza, implementare, administrare si monitorizare rapoarte si aplicatii;
- Intocmi si monitoriza rapoarte KPI;
- Acorda suport in intocmirea situatiilor aferente facilitatilor de credit.

CE PRIMESTI
Asigurare medicala cu posibilitatea de a alege dintr-o gamă de furnizori;
Tichete de masa;
Acces la biblioteca Bookster;
Zi de naștere liberă;
Zi liberă pentru studii;
Alte beneficii disponibile, parte din politica bancii.

Alpha Bank este unul dintre cele mai mari grupuri financiar-bancare din Grecia, cu o prezenta internationala si mai mult de 14,000 angajati in Grecia si peste hotare. Avand o retea ce depaseste 1,000 unitati in Grecia si una dintre cele mai mari rate de adecvare a capitalului din Europa, Alpha Bank Group ofera o gama larga de servicii financiare pentru clientii din segmentele retail, IMM si corporate, incluzand carduri de credit, managementul activelor, produse si servicii de investment banking, asigurari, brokeraj, leasing si factoring. De la infiintarea sa in anul 1879, Alpha Bank sustine clientii din ariile retail si business, contribuind astfel la economia tarii.

Alpha Bank Romania, ca membru al Alpha Bank Group, este o institutie financiara situata in topul primelor zece banci din tara, cu o prezenta nationala de mai mult de 25 de ani. Banca ofera o gama variata de servicii si produse inovatoare pentru clientii din segmentele retail, IMM si corporate, concomitent cu furnizarea know-how-ului si experientei necesare implementarii planurilor pentru clientii sai.

Publicat 10 aug. 2021 Reactualizat 7 sept. 2021 Expiră 9 sept. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos