Publicat 28 Ian 2008 | Reactualizat 26 Feb 2008 | Expiră 28 Feb 2008

Administrator al sistemului de control acces

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Studii superioare tehnice – IT, electronica sau similar
Cunostiinte de administrare a sistemelor IT
Experienta in domeniu sau echivalent – 2 ani
Cunoasterea limbii engleze scris si vorbit, nivel “bine”

Descrierea jobului

Participa la proiectarea si implementarea sistemului de control acces in cele doua dimensiuni ale sale:
Sistemul de control acces in cladiri, bazat pe tehnologie RFID cu smart carduri de proximitate si
Sistemul pentru controlul accesului in parcarile complexului bazat pe sistemul de control acces in cladiri si pe un sistem automat pentru plata si gestiunea parcarilor.
Asigura programerea sistemului de control acces: definirea filtrelor de control acces, a grupelor de acces, a drepturilor individuale de acces etc.
Asigura, la cererea beneficiarilor, furnizarea de rapoarte generate de sistemul de control acces
Administreaza sistemul pentru tiparirea legitimatiilor de acces
Asigura buna functionare a sistemului pentru plata automata a parcarii
Realizeaza interconectarea si integrarea sistemului de control acces cu celelalte sisteme de curenti slabi – TVCI, alarme, detctie si alarma la incendiu, BMS, alarme tehnice etc.
Gestioneaza contractele cu furnizorii de echipamnete si servicii, in zona de responsabilitate
Asigura legatura cu beneficiarii in ceea ce priveste buna functionare a sistemului de control acces

Se ofera:

Oporunitatea de a lua parte la dezvoltarea unuia dintre cele mai mari proiecte imobiliare din Bucuresti

Sema New Technology S.A., parte a grupului Sema Parc, este angrenata in asigurarea consultantei pentru implementarea si integrarea sistemelor de curenti slabi in cadrul proiectului Sema Parc. Proiectul Sema Parc are in vedere construirea de cladiri de birouri de clasa A, spatii comerciale si hoteliere si o zona rezidentiala, in suprafata totala construita de cca 635000 mp, pe amplasamentul fostei uzine Semanatoarea. Primele doua cladiri de birouri sunt in faza finala de executie.

Pentru completarea echipei de specialisti, Sema New Technology S.A. cauta o candidata sau un candidat pentru ocuparea pozitiei de “Administrator al sistemului de control acces”. Sistemul de control acces va fi integrat la nivelul intregului Parc.

Pozitia se afla in cadrul Compartimentului Sisteme de Securitate si Protectia Vietii (Security&Life Safety) si raporteaza la Directorul Tehnic.

Expirat
Administrator al sistemului de control acces  -  SEMA NEW TECHNOLOGY