Publicat 11 Ian 2019 | Reactualizat 10 Feb 2019 | Expiră 11 Feb 2019

Administator retea IT - Junior

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Persoană pasionată de IT
Absolvent al unei facultăţi cu profil tehnic; Automatizari si Calculatoare sau Electronica
Experienţa în servicii IT, depanare PC, hardware/software reprezintă un avantaj
Cunoştinţe medii în echipamente de transfer date şi comunicaţii
Cunoştinţe medii în utilizarea sistemelor de operare de tip server (Windows 2003/2008 şi Linux)
Cunostinte avansate Office (in special Excel)
Cunoştinţe în oferirea de suport tehnic pentru sisteme de operare Windows
Spirit de echipă, punctualitate, flexibilitate, rezistenta la stres
Permis de conducere - categoria B (constituie un avantaj)
Limba engleză - nivel mediu

Descrierea jobului

Administrează sub îndrumare infrastructura IT (staţii de lucru, echipamente de reţea, aplicaţii, servere)
Ofera suport L2 pentru angajatii companiei
Instalează, configurează şi oferă mentenanţă pentru sisteme de operare Windows & Linux şi echipamente periferice conform tutorialului
Rezolva incidentele semnalizate de utilizatorii echipamentelor informatice
Depanează hardware şi staţii de lucru – nivel mediu
Administrează reţeaua de PC-uri, imprimante, scanere şi alte echipamente IT
Întreţine reţeaua de calculatoare/echipamente periferice (hardware şi software) conform tutorialului
Se perfecţionează continuu şi cunoaşte permanent noutăţile din mediul IT

Beneficii:
- lucrul intr-o echipa tanara si profesionista
- formare profesionala pe parcursul activitatii
- o masa asigurata/ zi
- tichete de masa
- reduceri acces centrul SPA - Body-Art Wellness Club
- prime de sarbatori

RIN Hotels te invită să te alături celei mai bune echipe din industria ospitalităţii. Ai şansa să lucrezi alături de oameni profesionişti, într-un mediu stabil, în continuă dezvoltare care îţi oferă numeroase satisfacţii profesionale. Cu o vechime de paisprezece ani în industria ospitalieră, lanţul hotelier RIN reprezintă o opţiune excelentă pentru cei care aleg Bucureştiul ca destinaţie turistică sau pentru afaceri. Cele trei hoteluri de patru stele, RIN Grand, RIN Central şi RIN Airport, amplasate strategic în sudul, centrul, respectiv nordul Capitalei, prin diversitatea şi calitatea serviciilor asigură cel mai bun raport calitate/preţ garantând satisfacţia oaspeţilor noştri. RIN Group a dezvoltat de-a lungul timpului mai multe divizii: hotelieră, imobiliară, entertainment

www.rinhotels.ro

www.domusstil.ro

www.waterpark.ro

Expirat
Administator retea IT - Junior  -  RIN Hospitality Company

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles