Publicat 10 Apr 2007 | Reactualizat 09 Mai 2007 | Expiră 11 Mai 2007

Adjunct Responsabil Programare si Previziune Comerciala - Dacia Renault Nissan

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Studii superioare: ASE, Marketing, Matematica
- Experienta minim 1 an intr-un domeniu precum Marketing, Statistica, Distributie-Logistica
- Cunostinte foarte bune operare Ms Office - World, Excel, Power Point
- Cunostinte foarte bune - limba franceza, limba engleza reprezinta un avantaj
- Persoana organizata, cu initiativa si autonomie

Descrierea jobului

- Elaboreaza cererea comerciala de fabricatie pe baza obiectivelor de vanzari si in coerenta cu obiectivele de stoc fixate pentru marcile Dacia, Renault, Nissan
- Contribuie la elaborarea previziunilor si obiectivelor de vanzari vehicule noi
- Analizeaza si participa la elaborarea pietei inmatricularilor si a comenzilor vehiculelor noi si de ocazie
- Calculeaza si introduce in sistemul informatic cererea comerciala de fabricatii al nivel de motor si nivel de echipare
- Propune obiective de stoc si urmareste nivelul acestora
- Colaboreaza cu serviciul Gestiune Comenzi pentru a stabili ritmul lansarilor in fabricatie si mixul de versiuni in functie de nivelul stocurilor
- Participa al sedintele lunare pentru fixarae obiectivelor de vanzari si comenzi de vehicule noi
- Identifica erorile recurente, analizeaza cauzele in colaborare cu seful ierarhic
- Calculeaza sezonalitatea pietei pe tip de client precum si pe segment
- Consolideaza cererea de fabricatie Nissan pentru cele trei tari (Romania, Moldova, Bulgaria) si o transmite la corespondentii Nissan Europa
- Consolideaza cererea de fabricatie mondiala pentru Dacia - Asigura reportarea pentru marcile Dacia si Renault catre Euromed, DPPC, APIA.

Oferta (bonusuri, beneficii):

- Mediu de lucru international
- Oportunitati de dezvoltare profesionala
- Pachet salarial competitiv
- Pachet de relocare geografica

DACIA parte integranta a grupului RENAULT, grup de origine franceza care si-a consolidat dimensiunea internationala din momentul realizarii aliantei sale cu NISSAN va ofera acum posibilitatea de a descoperi si lucra in lumea pasionanta a automobilului.
Fabricam si comercializam produse si servicii tot mai moderne si mai inovatoare, iar dumneavoastra aveti oportunitatea sa ne insotiti in realizarea obiectivelor noastre.

Expirat
Adjunct Responsabil Programare si Previziune Comerciala - Dacia Renault Nissan  -  Dacia Group Renault

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles